V Česku startuje Warner TV. Naladíte ji zadarmo, nabídne filmy a seriály od Batmana po Super drbnu

„Každé úterý se můžete těšit na sci-fi, v pátek na filmové hity, neděle budou se superhrdiny,“ říká Václav Paleček z Warner Bros. Discovery.

Michal MančařMichal Mančař

hbo-warner-bros-zack-snyder-justice-league-1

Foto: HBO

Batman, Wonder Woman, Cyborg, Flash a Aquaman

2Zobrazit komentáře

Kdy jste se naposledy dívali na televizi? Už 2. dubna k tomu možná dostanete nový důvod. Českou premiéru chystá stanice Warner TV od společnosti Warner Bros. Discovery. Volně vysílaný kanál sází především na knihovnu klasických filmů a oblíbených seriálů.

„Warner TV bude místem, kde se budou setkávat fanoušci nové produkce i filmové klasiky. Každý měsíc mohou diváci čekat tematické cykly, filmy jako Batman nebo Gremlins, ale i obsah z vysílání HBO. Startujeme v úterý Vesmírnou odyseou,“ představil nový televizní kanál Václav Paleček, ředitel distribuce Warner Bros. Discovery pro Česko a Slovensko.

Stanice, jež bude vysílat 24 hodin denně, bude volně dostupná v pozemním vysílání DVB-T2, a to v SD kvalitě. HD obraz přinese v placené nabídce partnerů Telly, Antik Telecom, 4net, Elsat, Grape SC, Lepší.tv, Poda, Rete Internet, T-Mobile (Magenta TV) a Vodafone. „Stále však jednáme se všemi provozovateli,“ uvedl Paleček.

Česko se po Itálii stane teprve druhým evropským trhem, kde bezplatné vysílání Warner TV diváci naladí. Přidá se k osmnáctce placených kanálů provozovaných Warner Bros. Discovery, mezi něž patří HBO, Eurosport nebo Discovery. Jakým obsahem stávající stanice obohatí, má určit především divácká reakce.

„Pro všechny volně vysílané kanály máme strategii, že jejich obsah adaptujeme na míru danému trhu. Musíme nejprve spustit provoz a pak uvidíme, co funguje, a podle toho přizpůsobíme nabídku,“ uvedl Jamie Cooke z vedení WBD. „Každé úterý se nicméně můžete těšit na sci-fi filmy, v pátek zase na filmové hity, neděle budou se superhrdiny,“ dodal Paleček.

Pro diváky jsou připraveny především klasičtější filmové tituly z bohatého portfolia Warnerů, které doplní oblíbené seriály jako Super drbna či Uklízečka. Obsah kanál přinese převážně s českým dabingem. Jestli se mohou diváci těšit i na filmové novinky třeba jen s malým zpožděním oproti premiéře, to vedení WBD nepotvrdilo.

Spuštění nové televizní stanice přichází jen krátce před příchodem další platformy Warner Bros. Discovery: českým divákům se už 21. května zpřístupní streamovací služba Max. Ta k obsahu ze služby HBO Max, kterou nahrazuje, přidá reality show a dokumenty z Discovery nebo sportovní nabídku Eurosportu.

Max láká také na exkluzivně kompletní přenosy z letních olympijských her v Paříži. Ty budou dostupné všem předplatitelům, nejen těm, kdo si zaplatí doplňkový balíček Sport. Velkým tahákem bude i druhá řada Rodu draka, která se představila dvěma novými trailery. Nabídka obsahu má být oproti HBO Max, jehož uživatelům se účty automaticky promění na novou službu, dvojnásobná.

Diskuze (2)

Novinka

Anonym
Jen se chci zeptat naladíme to umy co máme internet a TV programy od Nej.cz
už se těším, že to bude co 20 minut samá reklama.......