Uber může v Brně opět jezdit, vrchní soud zrušil předběžné opatření

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Světový lídr v oblasti alternativní přepravy Uber si v Česku může připsat alespoň dílčí vítězství nad soudy. Instance druhého stupně, v tomto případě Vrchní soud v Olomouci, zrušila předběžné opatření krajského soudu, které zakazovalo Uberu provozovat služby na území Brna.

Náměstek pro dopravu Matěj Hollan pro server iDnes.cz řekl, že důvodem tohoto obratu pravděpodobně budou procesní nedostatky na straně krajského soudu. Oficiálně se však Vrchní soud v Olomouci prozatím nemohl vyjádřit, a bude tak moci učinit až bude vyhotovení doručeno účastníkům řízení. Pro Uber to znamená, že jakmile se tak stane, své služby může obnovit nejméně do doby, než případ opětovně přezkoumá Krajský soud v Brně.

netflix_2

Přečtěte si takéNetflix spouští interaktivní pořady, ve kterých diváci rozhodují o dalším vývoji dějeNetflix spouští interaktivní pořady, ve kterých diváci rozhodují o dalším vývoji děje

Předběžné opatření vešlo v platnost v polovině dubna na návrh společnosti LIDO TAXI RADIO, která tedy v procesu zastává pozici žalobce. Už minulý týden v pondělí zrušil vrchní soud takzvané malé předběžné opatření, které se vztahovalo pouze na konkrétního řidiče pod hlavičkou Uberu, Jakuba Dümlera. Už tehdy původní zprávy, které vycházely z chybných informací mluvčího Vrchního soudu v Olomouci, říkaly, že bylo zrušeno předběžné opatření pro celou společnost.

uber1

“Rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci nás velmi těší, hlavně kvůli tisícům cestujícím a řidičům z Brna, kteří chtějí aplikaci využívat. Nyní čekáme na rozhodnutí v písemné podobě a doufáme, že budeme moci co nejdříve obnovit spolehlivou a transparentní dopravu na jedno kliknutí,” uvedl k záležitosti Tomáš Peťovský, generální ředitel Uber pro Českou republiku a Slovensko.

Foto: Uber