Uberu se podařilo za poslední rok uskutečnit přes 3 miliardy jízd, celkově již přes 5 miliard

uber
0Zobrazit komentáře

I přesto, že se Uberu v poslední době nic moc nepovedlo, především kvůli soudním sporům s Googlem o údajnou krádež dat souvisejících se systémem pro samořiditelná vozidla nebo odchodu Travise Kalanicka, CEO společnosti, snaží se firma budovat i pozitivní publicitu, která by to vše měla vyvážit.

To souvisí například s milníkem, který se Uberu podařilo po takřka 7 letech fungování překonat. Celkem se s pomocí služby totiž uskutečnilo již více než 5 miliard jízd po celém světě, první miliarda přitom přišla až koncem roku 2015 a druhá o půl roku později. Ukazuje to na prudký nárůst zájmu o přepravu pomocí alternativních služeb i dobrou strategii vstupu na nové trhy.

teslainterier

Přečtěte si takéTesla zvažuje spuštění vlastní služby na streaming hudby ve svých elektromobilechTesla zvažuje spuštění vlastní služby na streaming hudby ve svých elektromobilech

Milník se podařilo překonat v rámci 156 souběžně zahájených jízd ve 24 různých zemích světa – řidiči těchto jízd dostali jako odměnu bonus ve výši 500 dolarů. Uber momentálně funguje v 570 zemích a bude mít co dělat, aby si mezi svými uživateli udržel svoji relativně pozitivní tvář inovátora.