Tesla od minulého týdne přijímá zhruba 1800 nových objednávek Modelu 3 denně

model3

Tesla Model 3

0Zobrazit komentáře

Když Elon Musk poprvé zmínil, že se ke konci července dočkáme oficiálního představení nového Modelu 3, během kterého se předá přesně 30 vozů prvním zákazníkům, všichni dychtivě čekali nejen na to, jak bude Model 3 vypadat, ale také na to, jak Tesla plánuje zvládnout produkci, která při své aktuální rychlosti naznačuje, že si noví zákazníci počkají minimálně rok a půl.

Vše ovšem dopadlo dobře, i přesto, že sám Musk naznačil, že několik následujících měsíců bude pro zaměstnance Tesly opravdu náročných. Nadšení kolem novinky potvrzuje i fakt, že se od představení Tesle daří přijímat přibližně 1800 nových objednávek Modelu 3 týdně. Vůz lze objednávat ve dvou variantách, které se liší specifikací a také cenou, jenž začíná na 35 tisících dolarech.

pubtran_073117_mp

Přečtěte si takéSeznam.cz spustil pro iPhone své jízdní řády s integrací služby Mapy.czSeznam.cz spustil pro iPhone své jízdní řády s integrací služby Mapy.cz

Během několika příštích týdnů by se měl na webu objevit také konfigurátor, který je momentálně dostupný pouze pro Model S a Model X – již nyní probíhá jeho testování u několika tisíc zaměstnanců, kteří dostali jako první možnost si nový model objednat ve své vlastní konfiguraci. První zákazníci dostanou přístup do konfigurátoru pouze přes oficiální pozvánku.

model 3 dashboard – head on view

Interiér nového Modelu 3.

Tak jako tak, jak už bylo zmíněno dříve, se v konfigurátoru neobjeví více než 100 možných variant, oproti tomu například Model S jich má desítky tisíc, což mírně komplikuje produkci. Teď už tedy nezbývá nic jiného, než čekat.

Foto: Tesla