České startupové studio TopMonks získává investici 35 milionů Kč od Reflex Capital Ondřeje Fryce

Michal PtáčekMichal Ptáček

jfabian (2)

Jiří Fabián, spoluzakladatel TopMonks

0Zobrazit komentáře

České technologické studio TopMonks, které se kromě zakázkového vývoje aplikací věnuje i vývoji kompletních technických řešení pro začínající startupy, pro které pracuje výměnou za podíl, není na CzechCrunchi žádným nováčkem. Ostatně například jednoho ze zakladatelů, Jiřího Fabiána jsme vám nedávno představili v našem vyčerpávajícím rozhovoru, kde jsme se věnovali aktivitám jeho společnosti, specifickému stylu řízení projektů a také novinkám, které v TopMonks chystají.

DSC_0060

Přečtěte si takéZakladatel TopMonks, PurposeFly a organizátor Wisephory Jiří Fabián: řídíme se heslem pořád se uč a pořád někoho učZakladatel TopMonks, PurposeFly a organizátor Wisephory Jiří Fabián: řídíme se heslem pořád se uč a pořád někoho uč

Firma, která v minulosti vytvořila aplikace pro projekty Price f(X), PurposeFly, Techloop.io, GoRealEurope nebo 2pocket nyní ohlašuje další z nich a to hned v podobě investice ve výši 35 milionů Kč, kterou získává od českého investičního fondu Reflex Capital. Ten provozuje původní zakladatel eshopu MALL.cz, Ondřej Fryc.

“Investice od Reflexu nám pomůže financovat tuto naši ‚startupovou‘ větev,” říká zakladatel TopMonks Jiří Fabián, a dodává: “Špičkoví vývojáři potřebují pracovat na špičkových projektech. Vedle práce pro velké klienty je to právě i technologická exekuce startupů výměnou za podíl. Jelikož se ovšem jedná o velmi riskantní koníček, potřebujeme na to finanční zázemí. Ondřej Fryc a jeho parta z Reflex Capital za sebou mají pár úspěšných zářezů a k tomu moc pěkné portfolio zainvestovaných startupů. Moc se na tu symbiózu těším, máme chuť společně vytvořit top startup inkubátor ve střední Evropě.”

top

Zakladatel a generální partner fondu Reflex Capital, Ondřej Fryc k investici, která by měla posloužit právě k financování již zmíněného vývoje pro startupy, dodává…

Jirka Fabián je skvělý podnikatel a má cit pro věc. Je to právě kvalita ‚jeho‘ startupů a kvalita jeho týmu, která nás přesvědčila k investici při takto vysoké valuaci,“

topmonks

Spoluzakladatel TopMonks Jiří Fabián uprostřed, druhý zakladatel TopMonks Jiří Píša vlevo

Čína začíná s regulací kryptoměn, zakazuje výběr financí prostřednictvím ICO

vitalik
0Zobrazit komentáře

Čína je známá nejen pro svoji nezaměnitelnou kulturu a různorodost, ale také pro jeden z největších finančních trhů na světě – s tím souvisí fakt, že jakákoliv změna na čínském trhu může zahýbat celým ekosystémem a ovlivnit tak ceny nemovitostí, akcií, ale i kryptoměn. A právě to je teď v Číně tématem číslo jedna, centrální čínská banka a několik dalších vládních institucí totiž vydalo zákaz výběru peněz prostřednictvím tzv. ICO, tedy úvodní nabídky nových virtuálních měn.

ICO je oblíbený prostředek nově vznikajících startupů, kdy mohou obejít klasické investory a komplikace a vybrat často velmi vysoké částky, a to od anynomních zdrojů. To sebou nese samozřejmě jak výhody, tak i rizika, jako třeba praní špinavých peněz či spojení s podvody a zločinem. Toho si je Čína vědoma a proto chce až do odvolání tento způsob financování zakázat.

youtube

Přečtěte si takéYouTube mění své logo a představuje spoustu dalších vylepšení pro mobilní aplikaciYouTube mění své logo a představuje spoustu dalších vylepšení pro mobilní aplikaci

Zároveň apeluje na to, že by kdokoliv, kdo dokončil podobný výběr financí, měl celou vybranou částku vrátit zpět původním investorům. Informace o nich by měly čínské organizace získat prostřednictvím přibližně 60 platforem, které umožňovaly výběr financí za pomocí ICO. Jen za tenhle rok podobné projekty po celém světě vybraly takřka 1 miliardu dolarů, z toho téměř třetina patří Číně, informuje server Caixin.

coinbase

grok-2

Přečtěte si takéNoví virtuální společníci od Groka se utrhli ze řetězuNabízí režim pro dospělé a plánují únos papeže. Noví virtuální společníci od Groka se utrhli ze řetězu

Podobná opatření chystají i Spojené státy nebo Singapur, všechny země se pak dovolávají zvýšené regulace, z logiky věci chtějí mít nad podobnými virtuálními prostředky větší kontrolu, což se samozřejmě nelíbí druhé straně. Novinky nyní navíc zahýbaly i cenou dvou nejhodnotnějších měn, Bitcoinu a Ethereum, s až 12% poklesem.

Foto: Duncan Rawlinson / Flickr