Investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta kupuje síť knihkupectví Neoluxor

Filip HouskaFilip Houska

jakub-havrlant

Jakub Havrlant

0Zobrazit komentáře

Poté, co pražská investiční skupina Rockaway v čele s podnikatelem Jakubem Havrlantem v dubnu převzala jednoho z největších českých distributorů knih Euromedia Group, si do portfolia knižních firem připisuje dalšího významného hráče.

Tím je Neoluxur, síť knihkupectví provozující 26 poboček po celé České republice, jež Rockaway koupila od původního slovenského majitele Central European Books, právě skrze skupinu Euromedia Group. Objem transakce, kterou musí schválit antimonopolní úřad, zatím není známý.

SharyGo2

Přečtěte si takéPlatforma pro sdílení věcí SharyGo se s téměř milionovou investicí rozšiřuje do dalších městPlatforma pro sdílení věcí SharyGo se s téměř milionovou investicí rozšiřuje do dalších měst

Havrlantova investiční skupina s touto akvizicí posiluje pozici na trhu knižních nakladatelství, mezi které již od dubna patřily značky jako Knižní klub, Ikar, Odeon, Universum, YOLI, Pragma či Pikola a od června Bookretail a Folio. To vše pod hlavičkou Euromedia Group.

„Rockaway vidí v knižním segmentu nevyužitý potenciál a prostor pro zkvalitňování nabídky svým zákazníkům,“ komentuje iniciativu mluvčí Rockaway Michaela Papežová pro server Mediář.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym