Platforma pro sdílení věcí SharyGo se s téměř milionovou investicí rozšiřuje do dalších měst

Jiří SvobodaJiří Svoboda

Principy sdílené ekonomiky začínají slavit úspěch i na poli půjčování věcí. Portál, který spojuje lidi, co půjčují a chtějí si půjčovat různorodé předměty SharyGo se po zhruba dvou měsících provozu rozšiřuje do dalších dvou tuzemských měst. Podle zakladatele Dana Erlebacha se služba rozšiřuje čistě na základě zvýšeného zájmu o půjčování právě z těchto lokalit.

Jde přitom o Hradec Králové a Hodonín, ne zcela typická města pro expanzi, která na mapě SharyGo doplní Prahu, Brno a Ostravu. Erlebach pak počítá s brzkým rozšířením i do dalších měst, které vyžaduje základní nabídku předmětů v dané lokalitě i zástupce, který přímo na místě pomáhá s procesem výpůjčky.

sharygo

Přečtěte si takéSharyGo: český startup, který nabízí online platformu pro sdílení věcí mezi lidmiSharyGo: český startup, který nabízí online platformu pro sdílení věcí mezi lidmi

SharyGo za první dva měsíce fungování získalo dva tisíce uživatelů a její nabídka sahá od auto příslušenství a sportovního náčiní až po dětské sedačky či drony.

“V Hodoníně jsme se setkali s enormním zájmem o naši službu. Spuštění každého města závisí na zajištění dostatečné nabídky a náboru kvalitního lokálního zástupce. To se nám v Hodoníně podařilo během pár dní,” říká Dan Erlebach, zakladatel a CEO SharyGo.

Dan E. (1)

Zakladatel a CEO SharyGo, Dan Erlebach

Prioritou startupu je prý co nejrychlejší rozšíření trendu nové formy sdílení, přičemž si však chce udržet standard špičkového servisu. Podle informací CzechCrunche již také SharyGo obdrželo pre-seed investici ve výši do jednoho milionu korun.