Podívejte se na testování elektromobilu Mission E od Porsche na závodním okruhu Nürburgring

Filip HouskaFilip Houska

porsche-4

Chystaný elektromobil od Porsche, který nedávno získal oficiální jméno Taycan.

0Zobrazit komentáře

Není tomu tak dávno, co na veřejnost unikly snímky z testování elektrického vozu od Porsche pod označením Mission E na silnicích v německém Stuttgartu. Nyní se vůbec první elektromobil této ikonické automobilky, který se má prodávat za dva roky s cenovkou okolo 1,85 milionů korun, objevil na známém závodním okruhu Nürburgring.

Dokazuje to zveřejněné video na serveru Electrek, kde se očekávaný model Mission E projíždí po trati tohoto bývalého německého okruhu pro závody formulí 1. Ani tady (stejně jako na snímcích z ulic Stuttgartu) nemá svůj finální design, nýbrž pouze testovací karoserii.

magic

Přečtěte si takéTvůrce kultovního vizuálního efektu Bullet Time z filmu Matrix přichází do startupu Magic LeapTvůrce kultovního vizuálního efektu Bullet Time z filmu Matrix přichází do startupu Magic Leap

I když video není dostatečně dlouhé na vyvozování nějakých rozsáhlejších závěrů, tak je na první poslech patrné, že vůz je příjemně tichý (jak bývá zvykem u elektromobilů) a prakticky je slyšet pouze zvuk pneumatik a nárazy větru. Zároveň lze zpozorovat, že na trati, konkrétně v zatáčkách, poměrně stabilně drží.

Je pravděpodobné, že podobných testů bude s postupem času přibývat, nicméně finálního pojetí se veřejnost nejspíše dočká v roce 2019, kdy by měl Mission E vstoupit do prodeje. Přesnější specifikace a více obrázků tohoto vozu je dostupných zde.


Foto: Porsche