Na Fundlift.cz vstupuje Malá pokladna. Služba na evidenci tržeb, která chce vybrat 2 miliony Kč

malapokld

Se zavedením elektronické evidence tržeb přišla především pro menší obchodníky další administrativní zátěž, pro kterou musí nejen vynaložit nějaké úsili, navíc si ale musí pořídit placené zařízení pro její zpracování. Na trhu jich je nespočet, většinou v řádu několika tisíců korun – na to ale zareagovala česká firma Malá pokladna, která základní řešení přináší za 120 korun měsíčně.

Pokladna pro evidenci je totiž pouze v mobilní aplikaci, s tím, že místo tisknutí klasických paragonů, se využívají speciální předtištěné bločky, které jsou propojeny s elektronickou verzí, na kterou má zákazník kdykoliv přístup. Malá pokladna chce nyní na crowdfundingovém portálu Fundlift.cz vybrat 2 miliony korun, výměnou za 10% úrok s minimální výši investice 5 tisíc korun.

poly1

Přečtěte si takéGoogle reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektůGoogle reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektů

Za rok fungování si firma získala 1500 registrovaných a zhruba 800 platících zákazníků, kteří vydali na 100 tisíc účtenek. Nové finance by chtěla využít právě na jejich rozšíření, jelikož se blíží 3. a 4. fáze elektronické evidence, která ovlivní svobodnou živnost a řemeslnou výrobu – hlavním cílem Malé pokladny jsou tak menší a středně velké podniky, které za EET nechtějí utrácet mnoho.

Na Fundlift.cz souběžně běží dvě další kampaně, které již dosáhly dohromady na takřka 9 milionů korun. Konkrétně pak výrobce luxusních golfových vozíků Golf Geum Technology, který vybral 1,1 milionu z cílových 5 milionů Kč či výrobce pomůcek pro postižené děti Patron Bohemia s částkou 7,6 milionů z plánovaných 8 (navýšeno z 5 milionů). Před několika dny se také úspěšně uzavřela kampaň automobilky na užitková vozidla ZEBRA Group, která vybrala 8 milionů korun, místo zamýšlených pěti.

golfgeum

Letadlová taxi služba uberAIR od Uberu už za 3 roky urychlí dopravu v Los Angeles. Pomůže i NASA

Jiří SvobodaJiří Svoboda

VTOL Common Reference Model

Koncept letadlové taxislužby uberAIR

0Zobrazit komentáře

Přepravní gigant Uber podstupuje další logický krok ve své honbě za pozicí dominantního hráče na poli osobní dopravy. Doposud tato služba byla především synonymem pro pozemní dopravu, dnes však její produktový šéf Jeff Holden na lisabonském Web Summitu oznámil zlepšení služeb v oblasti vzdušné dopravy. Již dříve začal Uber experimentálně fungovat s vrtulníky, nyní však chce přinést skutečnou revoluci do městského vzduchu se službou UberAir.

Dnes historicky poprvé měla veřejnost možnost vidět, jak by v budoucnu mohl vypadat speciálně vyvinutý dopravní prostředek pro tyto účely. Bude se jednat o typ vrtulníku VTOL, tedy takový, který má rotory schopné se otočit o 90°. Je několikanásobně tišší, podle Uberu také bezpečnější, levnější a šetrnější k životnímu prostředí. „Chceme dělat ekologické věci a z toho kvůli etice nemůžeme slevit,“ řekl Holden.

teslatruck

Přečtěte si takéElon Musk potvrdil, že již za necelých 10 dní představí první nákladní automobil TeslyElon Musk potvrdil, že již za necelých 10 dní představí první nákladní automobil Tesly

Za tímto účelem pak Uber podepsal i dohodu s americkou NASA a chce s ní nadále prohlubovat spolupráci. Obě strany se domluvily na spolupráci o automatizovaném řízení vzdušné dopravy a o bezpilotních letových systémech. Toto partnerství je dle vyjádření Uberu „součástí širší snahy o vývoj automatizovaných řídicích systémů, do které se zapojilo i mnoho dalších partnerů z veřejné, soukromé a akademické sféry.“ Tato spolupráce je v tuto chvíli ve fázi vyjednávání.

ws-uber

Jeff Holden, bývalý CPO Uberu a šéf Uber Elevate

Jedním z cílů UberAir pak bude snížit cenu letu natolik, aby zákazník platil podobné sazby jako v případě služby UberX. Ve finále by však díky větší implementaci mohlo létání po městě být levnější než cestování autem. Finanční a ekologické úspory přitom nejsou jedinými benefity služby – podle Holdera průměrný řidič v Los Angeles stráví za život pět týdnů v dopravních kolonách.

Uber Elevate – sample route LAX-Staples Centre (Sm)

Právě Los Angeles bude po texaském Dallasu, který se do programu zapojil letos na jaře, jedním z prvních míst, kde by UberAir mělo začít fungovat. Testování začne v roce 2020, omezený provoz by pak mohl být možný v roce 2023, mimo jiné dostatečně dlouho před olympiádou v Los Angeles v roce 2028. Jednotlivá služba je pak součástí většího celku zvaného Uber Elevate, který kromě Dallasu uzavřel i partnerství s městy Fort Worth a Frisco a výrobci letecké techniky Embraer, Bell Helicopter či Aurora Flight Sciences.  Na jaře 2018 se také uskuteční již druhý Uber Elevate Summit.

Nové městské VTOL letadlo by mělo být schopné pohodlně přepravit čtyři cestující a na jedno nabití uletět 60 mil.

Foto: Web Summit / Flickr, Uber