Apple spustí prodej svého chytrého reproduktoru HomePod již v první polovině února

Filip HouskaFilip Houska

230118_apple_homepod_2

Podoba chystaného Apple HomePod

0Zobrazit komentáře

Loňská vývojářská konference WWDC, která je každoročně pořádána společností Apple, přinesla vedle iMacu Pro nebo 10,5palcového iPadu Pro také HomePod, chytrý domácí reproduktor. Zatímco iPad se na trh reálně dostal poměrně rychle a iMac v polovině prosince minulého roku, HomePod byl stále v nedohlednu. To se však změní za pár týdnů.

Apple ve své tiskové zprávě oznámil, že reproduktor HomePod bude dostupný od 9. února, a to za cenu 349 dolarů (cca 7 300 korun). Od pátku se navíc začínají spouštět předobjednávky, nicméně České republiky se tato novinka zatím netýká – startuje totiž na trzích Spojených států, Velké Británie a Austrálie, během jara pak v Německu a Francii.

robot

Přečtěte si takéNintendo představilo projekt Labo pro tvorbu kartonového příslušenství na konzoli SwitchNintendo představilo projekt Labo pro tvorbu kartonového příslušenství na konzoli Switch

S tímto zařízením, které pro cupertinskou firmu otevírá zcela nový segment produktů, se však pojí mnoho otázek. Mnozí si totiž pod pojmem „chytrý reproduktor“ představí zejména populární Amazon Echo, potažmo Google Home. Oba reproduktory svým zaměřením cílí zejména na uživatele, kteří je chtějí používat jako chytré asistenty do domácností. Apple na to jde však jinak.

012318_apple_homepod

HomePod

HomePod je prezentován jako prémiové zařízení pro poslech hudby skrze službu Apple Music, které podle recenzí vybraných uživatelů zní velmi dobře. Nejedná se tak hlavně o konkurenci zmíněných Echo nebo Home, jak se veřejnost může domnívat, nýbrž reproduktorů Sonos, se kterými Apple mimo jiné spolupracoval.

Siri domácnost ještě neutáhne

Apple do HomePodu zcela pochopitelně zakomponoval i hlasovou asistentku Siri, nicméně ta však ani zdaleka nedosahuje kvalit asistentů jako Alexa (Amazon) nebo Assistant (Google), což může být důvod, proč společnost Tima Cooka zařadila HomePod do hudební kategorie. Na druhou stranu si může pomalu udusávat půdu k tomu, než bude Siri schopná plnohodnotné interakce s běžnými domácími činnostmi, které lze hlasem ovládat.

Co se týče výbavy, HomePod nabízí sedm malých reproduktorů, přičemž každý z nich má vlastní zesilovač, šest mikrofonů pro aktivaci Siri nebo technologii pro automatické rozpoznání umístění (například v rohu místnosti upraví zvukové výstupy reproduktorů tak, aby hrály co nejlépe vzhledem k dané lokaci). To vše je poháněno čipem A8.

Apple také slibuje, že s postupem času přidá pomocí softwarové aktualizace možnost zvukové synchronizace s několika HomePody v domácnosti.

https://youtu.be/1hw9skL-IXc

Foto: Apple Newsroom