Potravinový eshop Kosik.cz nově umožňuje nakupovat potraviny podle toho, zda splňují kvalitu Klasa

Filip HouskaFilip Houska

C9BAA2CC-62E5-45BF-BE3C-B093CBA55CA2
0Zobrazit komentáře

Český internetový supermarket Kosik.cz, spadající pod skupinu Mall Group investiční skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta, si pro své zákazníky nachystal další preferenční filtr. Vedle toho, že si nakupující mohou zobrazit například jen veganské nebo bezlepkové výrobky, nyní mají možnost filtrovat pouze takové potraviny, které splňují národní normu kvality Klasa.

Tato funkce je výsledkem nové spolupráce, kterou Kosik.cz právě s jednou z nejpropagovanějších značek kvality potravin v Česku navázal. I když se názory odborníků na legitimitu certifikátu Klasa, jenž je udělován ministrem zemědělství, velmi liší, pořád se jedná o nejznámější český symbol kvality a podle Košíku je pro spotřebitele toto kritérium jedno z nejdůležitějších.

startupyard2016-4235

Přečtěte si takéStartupy, které prošly českým akcelerátorem StartupYard, získaly loni v investicích přes 2 miliony eurStartupy, které prošly českým akcelerátorem StartupYard, získaly loni v investicích přes 2 miliony eur

V praxi si tak nakupující může v konkrétní výrobkové kategorii zaškrtnout symbol značky Klasa, čímž se mu nabídnou pouze takové potraviny, které tento certifikát mají. Podle CEO Kosik.cz Jakuby Šulty tato integrace koresponduje s jejich požadavky, jak přistupovat ke kontrole a hodnocení kvality.

B46E5833-1D5A-4599-9A97-9E97A99AA428

Šulta také dodává, že se chce Kosik.cz, který se v září minulého roku spojil s potravinovým e-shopem Kolonial.cz, do budoucna rozšířit o programy, respektive filtry, jež kladou důraz na vyváženost důležitých látek nebo na tradiční regionální složení.

Jak to řeší konkurence?

Online e-shop s potravinami Rohlik.cz, za kterým stojí Tomáš Čupr, sice formu filtrování má (například výběr mezi bezlepkovými či bezlaktózovými produkty), nicméně oproti Kosik.cz na první pohled není tolik viditelná a podle zmíněné normy kvality se vyhledávat nedá.

13F547A8-7F85-400D-8DFF-6154351E8047

Další alternativa k internetovému nakupování potravin, iTesco.cz, filtrování naopak řeší ve srovnání se zmíněnými službami velmi standardně. Nelze tedy vybrat například jen veganské výrobky, ale je nutné se prolistovat skrze obecnou nabídku. Ani tady není selekce na základě značky Klasa možná.

724AF565-90A4-4D9F-A936-C821B13B80D0

Nyní se naskýtá otázka, zdali i běžní zákazníci skutečně vlastnost filtrování potravin na základě tohoto certifikátu potřebují. I když se může jednat o vhodnou a nápomocnou funkci pro všechny, kteří Klase věří, tak to pravděpodobně není nic, co by bylo nutností. Ostatně si lze informaci o kvalitě dohledat během několika vteřin na internetu, případně nahlédnout na detail produktu v sortimentu a zjistit, jestli tam onen symbol je.