Microsoft vydal aplikaci pro iPhone, která pomáhá nevidomým s orientací po městě

Michal PtáčekMichal Ptáček

ms
0Zobrazit komentáře

Technologický gigant Microsoft před pár hodinami oficiálně představil jednu ze svých dalších očekávaných aplikací. Po poměrně zdlouhavém, několikaletém vývoji totiž pro zařízení s operačním systémem iOS vydal svoji aplikaci Microsoft Soundscape, která pomáhá nevidomým lidem s orientací ve městech.

Aplikace k tomu používá 3D zvukové nápovědy, které fungují ve třech režimech. Ten první díky GPS a kompasu, které jsou standardně v iPhonu zabudovány, ohlásí uživateli jeho aktuální polohu.

s11

Přečtěte si takéSeznam.cz nyní nabízí inzerentům Skliku možnost neinzerovat na dezinformačních webechSeznam.cz nyní nabízí inzerentům Skliku možnost neinzerovat na dezinformačních webech

Druhý umožňuje pomocí „beacon“ technologie si předem označit například oblíbený obchod nebo kavárnu, a v případě, že uživatel následně prochází kolem, ho o tom opět zvukovou notifikací informovat. Poslední funkce pak uživateli ohlásí 5 zajímavých památek v jeho okolí.

ms

Aplikace také zároveň automaticky informuje o různých překážkách v cestě a vyšle například upozornění v případě, že se nevidomý uživatel blíží ke křižovatce nebo silnici.

iOS verze Microsoft Soundscape je prozatím dispozici pro americký a britský trh na App store zde. Verze pro Android ohlášena nebyla.