Seznam.cz nyní nabízí inzerentům Skliku možnost neinzerovat na dezinformačních webech

Michal PtáčekMichal Ptáček

s11
0Zobrazit komentáře

Jedním z nejpalčivějších problémů dnešního internetu jsou bezesporu různé dezinformační a konspirační weby, které účelově šíří nepravdivé zprávy, tzv. „fake news“. Tento negativní fenomén se samozřejmě ať už přímo či nepřímo, týká i inzerce a je proto logické, že na něj velcí internetoví hráči začínají v poslední době reagovat.

Výjimkou není ani český Seznam, který nyní ve své reklamní platformě Sklik začal nabízet inzerentům možnost neinzerovat na webech, které jsou iniciativou Konšpirátori.sk a jeho hodnotící komisí označeny jako dezinformační. Zákaz zobrazování se v Skliku nastavuje na úrovni jednotlivých kampaní, kdy inzerentovi stačí jednoduše zaškrtnout checkbox „nezobrazovat na webech označených Konšpirátori.sk jako dezinformační“.

seznam

Klientské rozhraní v Skliku

Pro přehled pak Sklik vedle checkboxu zároveň přidává odkaz na kompletní seznam médií, které jsou právě jako dezinformační označeny. Najdeme mezi nimi například weby: Zvedavec.org, Parlamentní Listy, Aeronet.cz, protiproud.cz, blokprotiislamizaci.cz nebo euportal.cz.

Sklik už možnost zakázat zobrazování inzerce na konkrétní doméně nabízí delší dobu, nyní však dává inzerentům do ruky jednoduchý nástroj, který jim umožňuje pochybné weby hromadně filtrovat v podstatě na jedno kliknutí.

“Věříme, že touto změnou vycházíme vstříc inzerentům, kteří hledali cestu, jak automaticky zamezit zobrazování vlastních reklam na podobném typu obsahu,” oznámil Seznam na svém oficiálním blogu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym