Miliardář Richard Branson koupil jeden z nejznámějších hotelů v Las Vegas. Udělá z něj Virgin Hotel

Richard Branson in front of VSS Unity

Richard Branson

0Zobrazit komentáře

Britský miliardář Richard Branson, který stojí za značkou Virgin, pod níž spadají aerolinky, lodní přepravní společnost či vesmírný projekt Galactic konkurující SpaceX, znovu zásadně rozšiřuje svůj byznys. Tentokrát se jedná o další z hotelů, který by se měl připojit k síti Virgin Hotels – konkrétně se jedná o Hard Rock Hotel & Casino v Las Vegas.

Do toho by měl Virgin, společně se skupinou investorů, v rámci rekonstrukce investovat více než 500 milionů dolarů a nově předělaný hotel otevřít koncem příštího roku. Stávající Hard Rock byl otevřen již v roce 1995 a kromě kasína o velikosti 2800 m2 nabízí 1503 pokojů na 11 patrech, 35 restaurací, řadu obchodů a také obrovskou koncertní halu, kde se, jak už jméno napovídá, konají zpravidla rockové koncerty.

bratislava

Přečtěte si takéUber ukončuje po rozhodnutí soudu provoz v BratislavěUber ukončuje po rozhodnutí soudu provoz v Bratislavě

Hard Rock je v Las Vegas známý pro svoji obrovskou kytaru u jednoho ze svých vchodů do hlavní restaurace, ta by ale dle Bransona mohla být při rekonstrukci nahrazena velkým červeným písmenem V, které symbolizuje Virgin. Ostatně Virgin Hotels mají veškerý design laděný do moderního duchu, s bílými a červenými prvky. Jediný Virgin Hotel je zatím v Chicagu, další se ale již brzy otevřou v New Yorku, San Franciscu, Washingtonu D.C. nebo Dallasu.

hardrockpokoj

Jeden z typů pokojů ve stávajícím hotelu Hard Rock Las Vegas

Branson oslavil nákup nového hotelu osobně během včerejška u bazénu Hard Rocku v Las Vegas, kde slavnostně otevřel šampaňské. Je známý tím, že většinu nových byznysů otevírá osobně, což zároveň buduje celou jeho značku. Například Virgin Atlantic, letecká společnost spadající pod Virgin, byla první, která létala přímo z Londýna do Las Vegas a Branson ji uvedl tak, že letěl oblečený jako Elvis Presley.

virginhotel

Prostorný Virgin Hotel v Chicagu

Díky rekonstrukci hotelu by měla firma zároveň otevřít až 1000 nových pracovních příležitostí ve stavebnictví a kolem 3000 stálých pracovních pozic, především na ploše kasína.

virginhotels

Prostory Virgin Hotelu v Chicagu

Foto: Virgin, Hard Rock Hotel