I tyto české osobnosti se příští týden představí na brněnské konferenci Glorious

Filip HouskaFilip Houska

0Zobrazit komentáře

Přes padesát úspěšných Čechů, kteří prorazili ve sféře byznysu a technologií, se zajímavými přednáškami a řadou inspirativních workshopů na jednom místě. I takto by se dala charakterizovat očekávaná akce Glorious v prostorách Sono Centrum a Hvězdárny v Brně, jež startuje již 3. května. A CzechCrunch jakožto hlavní mediální partner bude u toho.

Celá akce má být založena na čtyřech hlavních pilířích – podnikání, leadership, startup a osobní rozvoj. Právě na tato témata budou vedeny nejrůznějších přednášky, rozvržené do programu 4. a 5. května, a přes 30 praktických workshopů, jež budou „předskokany“ celé konference. Součástí bude i networking a řada doprovodných aktivit.

Na koho se můžete těšit?

Glorious letos hostí 52 českých řečníků, a to včetně jmen jako Otto Fabri (automobilový designer), Jan Řežáb (zakladatel Socialbakers), Marie Havlíčková (CEO Slevomatu) nebo Dalibor Dědek (zakladatel Jablotronu). My jsme pro vás vybrali pár dalších v podobě podrobných profilů:

Pavel Turek, komerční ředitel Red Bull Air Race a expert na F1

Pavel Turek v letech 1997 až 2013 absolvoval sedmnáct sezón ve Formuli 1 a díky tomu navrhl několik zajímavých nápadů vztahujících se k F1 (dvousedadlová formule, jízda s monopostem za polárním kruhem nebo uvedení monopostu Davida Coultharda do stavu beztíže). I na základě těchto originálních návrhů se později, v roce 2013, stal komerčním ředitelem mistrovství světa Red Bull Air Race, kde zajišťuje kompletní obchodní a příjmové stránky seriálu, jako je sponzoring, prodej televizních vysílacích práv, prodej vstupenek, hospitality, merchandising a licensing.

Mezi jeho další úspěchy patří prodej sportovního webu f1sport.cz Mladé frontě a virtuálního operátora Gorila Mobil, kterého pod svá křídla v roce 2014 převzalo 02. Dnes investuje do několika projektů v oblasti motorsportu a je ambasadorem paliv OMV MaxxMotion.

Abu Dhabi Formula One Grand Prix

Pavel Turek

David Semerád, spoluzakladatel studia STRV a CEO entity STRV Labs

David Semerád spolu s Lubo Smidem, Pavlem Zeifartem a Martinem Šťávou v roce 2014 založil vyvojářské studio uLikeIT, nyní známé jako STRV. Tento tým, ve kterém byl Semerád výkonným ředitelem, se podílel na vývoji mobilních a webových aplikací jako Ordr, ClassDoje nebo Tinder. Nově je Semerád CEO entity STRV Labs, jež vznikla začátkem letošního roku, a přenechal tak post šéfa v STRV kolegovi Lubo Smidovi.

Jeho přednáška: Obětovat vztah za byznys?

Náplň: Know-how, jak skloubit podnikání a vztahy s nejbližšími, aby se obojí co nejlépe rozvíjelo.

607F961F-10AB-4815-81E0-3E5B7C45EEF6

Jaroslav Beck, hudební skladatel

Jaroslav Beck (29) se soustředí na tvorbu hudby k herním či filmovým dílům. Stojí například za zvukovou stopou k upoutávce hry Battlefield nebo televizní upoutávce nového dílu Terminátora a Star Wars. Své schopnosti postupně studoval v Oxfordu, kde nasbíral dostatek znalostí k tomu, aby se přestěhoval do Los Angeles a snažil se prorazit ve sféře hollywoodského hudebního produkce. Nyní je součástí vývoje VR hry Beat Saber, která má vyjít již v první polovině května a pro kterou vytváří kompletní soundtrack.

Jeho přednáška: Dosáhnout svých snů před 30? Super! Ale co pak?

Náplň: Jak být stále dravý a motivovaný, i když přijde úspěch přes oslavením 30. narozenin.

1E493CC2-2FF3-4A5F-8D6D-E49B390A4DE8

Daniel Franc, Program Manager v Googlu

Daniel Franc má na starosti rozsáhlý program pro spolupráci v IT a podnikatelské sféře v technologickém gigantu Google. Ostatně jej sám i před deseti lety spoluzakládal. Během své kariéry působil jako technický ředitel tuzemských a zahraničních firem.

Jeho přednáška: Máte dlouhé vedení?

Náplň: Vytipování třech klíčových oblastí pro komunitní práci s důrazem probuzení energie v dosud nekomunitních týmech.

2E05016B-BB15-47C6-AEBB-8A1E2090C2BB

Josef Havelka, marketingový guru

Josef Havelka se řadí mezi špičku českého marketingu, což dokazuje i prestižní ocenění Adman pro přínosy pro český marketing. Založil reklamní agenturu Leo Burnett, kde je ředitelem pro střední a východní Evropu, podílel se na vzniku společnosti ZOOT a přes tři roky byl marketingovým ředitelem České spořitelny.

Jeho workshop: Brand Building ve 21. století

Náplň: Jak se tvoří brand ve 21. století s důrazem na praktická cvičení a srovnávání, jak se značky budují dnes a jak se budovaly před několika lety.

7200DF52-5E20-4C4F-9E61-89CC11AFF28E

Jelikož je CzechCrunch hlavním mediálním partnerem akce Glorious, nabízíme pro vás 15% slevu na vstupné. Stačí během nákupu vstupenek (ZDE) zadat promo kód „CZECHCRUNCH“.

Virgin Hyperloop One miliardáře Bransona začne přepravovat zboží za pomocí hyperloopu

Filip HouskaFilip Houska

dpworldcargospeed
0Zobrazit komentáře

Hyperloopový startup miliardáře Richarda Bransona Virgin Hyperloop One podniká první kroky k ideálnímu využití této ultrarychlé formy dopravy. Spolu s dubajskou logistickou společností DP World zakládá projekt DP World Cargospeed, se kterým plánuje modernizovat přepravu zboží.

Vizí celého projektu je rychlejší a levnější doručování časově závislých typů zboží jako například čerstvých potravin a zdravotnických potřeb, ale i elektroniky pomocí přetlakových kapslí, které by v tunelech mohly dosáhnout rychlosti až 1 000 kilometrů v hodině. Dle posledních testů se kapsle v podání Virgin Hyperloop One prozatím dostane „pouze“ na 386 km/h.

revolut11

Přečtěte si takéFintech startup Revolut získal investici ve výši 250 milionů dolarů při valuaci 1,7 miliardyFintech startup Revolut získal investici ve výši 250 milionů dolarů při valuaci 1,7 miliardy

Mezi první území, kam se mají kapsle DP World Cargospeed nasadit, mají být Spojené arabské emiráty. Ostatně právě v Dubaji odhalil Virgin Hyperloop One v březnu první prototyp hyperloopové kapsle, která má však sloužit pro přepravu osob. V plánech také nechybí Saúdská Arábie, která s kalifornským startupem nedávno uzavřela partnerství o výstavbě prvního hyperloopu, a Indie, kde se již mezi Bombají a Puné staví první trasa (aktuální informace hovoří o zatím deseti kilometrech dráhy).

„Světový růst e-commerce se z hlediska chování zákazníků a firem dramaticky mění. Systémy DP World Cargospeed, poháněné Virgin Hyperloop One, umožní ultrarychlé doručování prioritního zboží na zakázku a mohou způsobit revoluci v logistice, podpořit ekonomické zóny a vytvořit nové ekonomické megaregiony,“ komentuje vizi Richard Branson, který do původního Hyperloop One minulý rok vstoupil.

dpworld

Potřeba reakce na očekávaný růst e-commerce

Branson se během svého vyjádření pro tisk, které proběhlo i za přítomnosti CEO DP World Sultana Ahmeda bin Sulayema, opíral zejména o odhadovaná čísla spojená s růstem e-commerce. Očekává se totiž, že do dvou let vzroste tato sféra až na 4 biliony dolarů a potřeba nákladní dopravy má být do roku 2050 čtyřikrát větší než doposud. S tím se pojí i expresní dodávky prioritního zboží založené na silniční, vlakové, lodní a letecké dopravě, které mají v roce 2025 atakovat hranici 516 miliard dolarů.

42F09E7E-50BE-49B7-B7D7-CDB96C65A422

Zakladatelé Hyperloop One a miliardář Richard Branson

DP World Cargospeed by na tyto očekávané skutečnosti měl reagovat a vedle výraznějšího zrychlení doručování by měl také ušetřit značnou část nutných nákladů včetně placení za opravu silnic nebo zlepšování železničních tratí. Ostatně je i ideální doba k modernizování komplexní logistiky, která je stále založena na mnohdy zastaralých systémech z minulého století.

https://youtu.be/dQIihCOrvZY

Bližší informace ohledně implementace tohoto projektu do reálného provozu zatím nejsou zveřejněny.

Foto: Virgin Hyperloop One