Podívejte se, jak vypadá zcela nová verze internetového prohlížeče Google Chrome

chromet
0Zobrazit komentáře

Je tomu již deset let od doby, kdy technologický gigant Google vydal svou první verzi internetového prohlížeče Chrome. Době, kdy internetu vládl především Internet Explorer od Microsoftu, již definitivně odzvonilo a Chrome se v průběhu let stal nejpoužívanějším prohlížečem na světě. Při příležitosti oslav 10. narozenin nyní Google vydává zcela novou verzi svého prohlížeče, který prošel zásadní designovou proměnou.

Nový design byl již nějakou dobu v betaverzích Chromu na systémech MacOS i Windows a nyní je dostupný pro všechny uživatele i platformy, včetně mobilních zařízeních. Celý Chrome se znovu ještě více zjednodušil a získal nové prvky z aktualizované podoby Material Designu, který Google postupně využívá ve všech svých produktech – nedávno například u Gmailu.

Největší změnou jsou především zakulacené rohy v horních tabech a v části s vyhledáváním, nová paleta barev, ikony a také nové animace, které Google představil na svém blogu. Mezi dalšími novinkami je také předělaný správce hesel, který nově umí generovat nová hesla a automaticky je uložit k příslušným službám a webovým stránkám. Stejně jako vylepšení a větší zabezpečení pro automaticky předvyplňovaná pole ve formulářích.

chromenew

Omnibox (jak Google říká vyhledávací řádce v horní části prohlížeče) také nově zvládá přímo vyhledávat mezi otevřenými záložkami a v nejbližší době získá podporu vyhledávání mezi dokumenty v Google Drive. Podobně jako u mnoha rozšíření nezávislých vývojářů si lze také lépe přizpůsobit okno, které se zobrazí při otevření nového tabu – přidat mu pozadí a organizovat si rychlé záložky.

stor1

Přečtěte si takéAmerický gigant Workday spouští díky akvizici českého startupu Stories v Praze vlastní vývojAmerický gigant Workday spouští díky akvizici českého startupu Stories v Praze vlastní vývoj

Google se chce postupně ve svém prohlížeči zaměřit i na pokročilé funkce umělé inteligence, které se budou snažit doporučovat relevantní obsah, zobrazí například výpis koncertů o vyhledávaném zpěvákovi nebo umožní nákup lístků do kina. Podobně to umí Microsoft a jeho internetový prohlížeč Edge, který je napojený na hlasovou asistentku Cortana.

omnibox

Největší změny přináší nová verze prohlížeče Chrome patrně pro uživatele iPhonů. Na iOS totiž Google zcela přepracoval a pozměnil některé ovládací prvky. Ve spodní liště se nyní uprostřed nachází velké tlačítko s lupou pro rychlejší a snazší přesunutí do horního vyhledávacího řádku a jednotlivé otevřené taby se již nezobrazují nad sebou, ale přehledněji v kartách vedle sebe. Jinak i pro mobilní Chrome na iOS a Androidu platí výše zmíněné novinky.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym