Tady vzniká nezávislá novinařina. Podívejte se do nového sídla tiskové agentury AP v New Yorku

Michal PtáčekMichal Ptáček

Recepce

0Zobrazit komentáře

Agentura Associated Press patří mezi nejvýznamnější a nejvlivnější mediální organizace na světě. Její první aktivity se datují až do roku 1846 a od té doby se jí podařilo získat 52 Pulitzerových cen, z nichž bylo hned jednatřicet za fotografii. Toho agentura dosáhla i díky nestranné novinařině a odlišnému způsobu fungování. Associated Press, známější pod zkratkou AP, totiž funguje jako neziskové družstvo vlastněné sdružením osob, které mají ve svém vlastnictví noviny a spolupracují za účelem co nejefektivnějšího shromažďování a výměny zpráv s cílem je následně uveřejňovat v jednotlivých médiích.

Associated Press už dlouhá léta sídlí v New Yorku, odkud řídí své aktivity po celém světě, a právě globální sídlo agentury se před několika měsíci stalo cílem velké změny. Celý Associated Press se přestěhoval z původních prostor, které se nacházejí v těsné blízkosti bývalého Světového obchodního centra, o několik ulic dále do nových rozlehlých kanceláří o ploše téměř 16 tisíc metrů čtverečních. Jejich výstavbu si vzalo na starost newyorské architektonické studio TPG Architecture.

„Cílem bylo vytvořit kanceláře s více otevřeným a kolaborativním potenciálem, tak aby se zaměstnanci firmy přizpůsobili měnícím se pracovním návykům a současné kultuře zpráv, které dávají důraz na rychlost, autenticitu a sdílení. Součástí nového prostoru je samozřejmě 24hodinové vysílací studio, několik místností se zeleným plátnem, střižny, řídicí místnost pro vysílání, datová centra nebo fotografický archiv řízený teplotou a vlhkostí. Součástí je také několik formálních a neformálních pracovních místností nebo kavárna, hlavní dominantou celého prostoru je pak newsroom ve tvaru osmiúhelníkové rotundy symbolizující přirozený tok zpravodajských informací proudících z redakčního týmu k editorům,“ říkají architekti ze společnosti TPG Architecture

Podívejte se, jak to uvnitř nového sídla Associated Press vypadá…

Lokalita: Finanční čtvrť, New York
Datum dokončení: 2018
Velikost: 15 979 m2
Design: TPG Architecture
Foto: Eric Laignel

associated-press-nyc-office-3

Recepce

associated-press-nyc-office-7
associated-press-nyc-office-2

Jednací místnost

associated-press-nyc-office-4

Mohutné schodiště

associated-press-nyc-office-5

Breakout zóna

associated-press-nyc-office-6

Newsroom

associated-press-nyc-office-8

Breakout zóna

associated-press-nyc-office-1

Kanceláře

associated-press-nyc-office-9

Brainstorming zóna

associated-press-nyc-office-10

Open space kanceláře

associated-press-nyc-office-11

Open space kanceláře