Rozvozová služba Wolt vstupuje do Brna. Láká na doručení jídla z oblíbených restaurací do 30 minut

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

wolt-brno

Foto: Wolt

Kurýr rozvozové služby Wolt

0Zobrazit komentáře

Na pražském trhu s rozvozem jídla loni v létě proběhlo velké zemětřesení, když tuzemské firmě Dáme jídlo po dlouhých letech přibyla významná konkurence. Ze zahraničí do Prahy přišli velcí hráči v podobě Uber Eats a Wolt a právě druhý jmenovaný nyní začíná fungovat také v Brně. Finský startup začíná s více než 35 oblíbenými restauracemi a slibuje doručení do 30 minut.

Brno se stává 39. městem, v němž Wolt působí. Finský startup dnes rozváží jídlo ve 14 zemích, kde má registrovaných přes 1 milion uživatelů, a po úspěšném etablování v Praze prý byla expanze do druhého největšího českého města logická volba.

„Brno nám z hlediska expanze v rámci České republiky dávalo od začátku smysl, jelikož se za posledních pár let opravdu stalo epicentrem skvělé gastronomie. K tomu spousta studentů, sídel nadnárodních firem, a hlavně obyvatel, kteří ocení dobré jídlo, teď ještě doručené až ke dveřím,“ říká Jan Foret, generální ředitel Woltu v České republice.

wolt-brno3

Foto: Wolt

Kurýr Woltu v Brně

V Brně si mohou uživatelé poprvé jídlo přes Wolt objednat od dnešního dne, 7. února, a na výběr budou mít přes 35 restaurací, mezi kterými nechybí oblíbené podniky jako Gỗ Brno, Pizza Punk, Veselá Vačice, Bistro Bastardo, Pastificio, Fabric urban house, Mlsná holka, SHŌYU, Forky’s i restaurace sítí Subway a Bageterie Boulevard.

Také v Praze začínal Wolt loni v létě zhruba s padesátkou restaurací, i proto, že si dle svých slov každý podnik pečlivě vybírá, aby zákazníkům zajistil ve vybrané kuchyni skutečně kvalitní jídlo, jak nám popisoval loni v říjnu v rozhovoru marketingový šéf Woltu David Krátký. Dnes už je restaurací v Praze přes 140 a další rozšiřování lze po prvních týdnech očekávat také v Brně.

nextbike

Přečtěte si takéV Ostravě začne jezdit největší německý bikesharing Nextbike. Rekola zvažují, zda budou pokračovatV Ostravě začne jezdit největší německý bikesharing Nextbike. Rekola zvažují, zda budou pokračovat

Důležité je, kde všude bude Wolt v Brně doručovat. Podobně jako v Praze se i v Brně soustředí zejména na centrum a okolí a pro začátek bude doručovat do Nových sadů, Veveří, Ponavy, části Králova pole a Štýřic. Doručení by mělo být do půl hodiny (v Praze aktuálně Wolt drží průměr 29 až 31 minut) a jeho cena začíná na 39 korunách podle vzdálenosti. Wolt však prý již brzy plánuje rozšiřovat také oblasti, kam bude doručovat.

wolt-brno-mapa-1

Wolt začne doručovat v centru Brna

Rubriku Startupy podporujíjt-retina