Zábava pro movité mileniály. Luxusní hybridní superjachta Esquel zvládne letní dovolenou i polární expedici

esquel-top
0Zobrazit komentáře

Z průzkumů Mezinárodní univerzity v Monaku a loděnice Rossinva vyplývá, že majitelé jachet jsou v průměru o 10 až 15 let mladší, než byli před 20 lety. Navíc se očekává, že v příštích dvaceti letech se průměrný věk majitelů superjachty sníží na 35 až 45 let. A právě tato nově vznikající skupina vlastníků jachet chce od svého přepravního prostředku především příležitostnou zábavu v rámci jejich dynamického životního stylu. Na své hypermoderní jachty mají stejné nároky, které kladou například i na automobily či domy.

Jachty tak musí být inovativní, technologicky perfektní, mít dostatečnou soběstačnost s nízkým dopadem na životní prostředí a být odolné a atraktivní v kombinaci s co největším pohodlím. Reakci na měnící se trendy přináší i nizozemský výrobce lodí Oceanco, který na 27. ročníku Dubai International Boat Show představil koncept hypermoderní jachty jménem Esquel.

oceanco-esquel2-min

Koncept superjachty Esquel od Oceanco

Právě Esquel má přesně odpovídat požadavkům současných bohatých mileniálů, kteří hledají technologicky dokonalou jachtu, se kterou se mohou vydat k prosluněným břehům Monaka, ale klidně i do polárních končin Antarktidy. 105 metrů dlouhé plavidlo je poháněno kombinací dieselového motoru spolu s elektromotorem. Toto hnací ústrojí žene jachtu kupředu rychlostí až 16,5 uzlů.

Nechybí ani laboratoř pro mořské biology

Loď se může plavit až na vzdálenost 7 tisíc námořních mil, což stačí na výlet přes jednu třetinu obvodu Země. Navíc se s lodí mohou vydat kamkoliv je napadne, protože je konstruovaná tak, aby zvládla plavbu v jakýchkoliv podmínkách. Interiér lodi nabízí posádce maximální luxus a pohodlí. Design interiéru byl vytvořen Ginou Brennanovou, která dříve vytvořila například interiéry Soho House a celé řady dalších VIP klubů.

„Zatímco exteriér jachty je velmi mužský, interiér je stylový a teplý s pohodlným nábytkem, aby vytvářel pocit domova i daleko od domova,“ řekla o interiéru superjachty Esquel Brennanová. Jachta nabízí centrální místnost s velkým stolem a krbem, kino, hernu a nechybí ani relaxační zóna s vířivkami, posilovnou či prostorem pro cvičení jógy.

oceanco-esquel5-min

Superjachta Esquel zvládne i polární expedice

Kromě toho nalezneme v útrobách plavidla garáže pro několik automobilů, loď může převážet vodní i sněžné skútry, nechybí jí heliport a dokonce v ní najdeme i dok pro ponorku. V lodi je navíc vytvořen prostor pro laboratoř, v níž mohou mořští biologové zkoumat vzorky pořízené na expedicích, na které se s lodí vydají.

Oceanco však neopomíná dodat, že je loď vhodná pro páry či skupinu přátel, kteří si chtějí vzít roční pauzu od jejich každodenní rutiny. Prozatím však není jasné, kolik bude obří superjachta Esquel stát a kdy se dostane do výroby.

oceanco-esquel3-min

Na palubě superjachty Esquel nechybí ani vířivky

oceanco-esquel6-min

Superjachta Esquel pojme vrtulník, několik aut i ponorku

oceanco-esquel8-min

Vířivky s luxusním výhledem na moře

oceanco-esquel9-min

Interiér superjachty Esquel

oceanco-esquel10-min

Interiér superjachty Esquel

oceanco-esquel11-min

Interiér superjachty Esquel

oceanco-esquel1-min

Koncept superjachty Esquel od Oceanco

oceanco-esquel7-min

Koncept superjachty Esquel od Oceanco