Revolut si pospíšil a Apple Pay spustil i v Česku. Karty si již mohou přidat všichni uživatelé

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

revolut-apple-pay
0Zobrazit komentáře

Původně se měli čeští uživatelé dočkat až za několik týdnů, ale britský fintechový startup Revolut nakonec dlouho očekávanou novinku v podobě Apple Pay i na našem trhu spouští již dnes. Při včerejším spuštění ve Francii a Velké Británii, které byly prvními zeměmi, kam Revolut s jablečnou platební službou dorazil, totiž došlo k chybě, díky níž si Apple Pay aktivovalo i mnoho uživatelů v Česku.

Britský startup, který za čtyři roky na trhu nabral na investicích přes 330 milionů dolarů a jeho hodnota vyletěla na 1,7 miliardy dolarů, se nakonec rozhodl, že spuštění Apple Pay v České republice urychlí, aby nedocházelo k nedorozuměním, proč někteří uživatelé kartu do iPhonu nebo Apple Watch již nahrát mohou a někteří ještě stále ne.

„Apple Pay je tady. Čekání je u konce a my vám s potěšením oznamujeme, že nyní můžete používat svou kartu Revolut s Apple Pay,“ oznámila dnes českým uživatelům mobilní aplikace Revolut, která je středobodem celé služby. Majitelé iPhonů již navíc nyní nebudou k placení potřebovat ani fyzickou platební kartu, kterou si lze snadno nahrát právě do Apple Pay a následně platit u bezkontaktního terminálu iPhonem nebo hodinkami Apple Watch.

revolut-card-app-iphone-mac1

Pro placení navíc ani fyzickou kartu mít nepotřebujete. Revolut umožňuje založit také bezplatnou virtuální kartu, kterou lze pro Apple Pay využít také. V seznamu karet v mobilní aplikaci je nově pod každou z nich tlačítko Přidat do Apple Wallet, se kterou je proces velmi snadný. Apple Pay v Česku od února, kdy k nám služba oficiálně dorazila, využívá již pár stovek tisíc lidí a čísla stále rostou.

Šestice českých bank, které Apple Pay od začátku podporují, hlásí, že uživatelé mají o jablečnou platební službu zájem. Jen v Monetě zaplatili zákazníci za první tři měsíce přes Apple Pay více než 363 milionů korun a u větších bank už objem transakcí dokonce překročil miliardu korun.

markfb

Přečtěte si takéFacebook chce za rok spustit vlastní kryptoměnu. Na vývoj GlobalCoinu má získat miliardu dolarůFacebook chce za rok spustit vlastní kryptoměnu. Na vývoj GlobalCoinu má získat miliardu dolarů

Úspěch s Apple Pay slaví také české Twisto, které je na tuzemském trhu jedním z hlavních konkurentů Revolutu. Nové uživatelé získávalo jednak z bank, které zatím Apple Pay nepodporují, a pak právě i z Revolutu. Bude tedy nyní zajímavé sledovat, jak se bude souboj Twista a Revolutu vyvíjet, když již obě služby nabízejí Apple Pay.

Revolut navíc oslovuje i uživatele s Androidem, když podporuje Google Pay a nově ho rozšiřuje i pro karty Visa, jelikož dosud uměl pouze Mastercard. Twisto již na integraci platební služby pro Android pracuje také, ale zatím není jasné, kdy ji bude mít hotovou. Obě služby aktuálně mají shodně kolem 60 tisíc uživatelů, přičemž v Twistu platí s Apple Pay přes 10 tisíc klientů.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym