Bikesharing Rekola začíná jezdit v Mladé Boleslavi. Podpoří ho i tamní Škodovka

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

rekola-mlada-boleslav

Foto: Škoda Auto

Bikesharing Rekola v Mladé Boleslavi

0Zobrazit komentáře

Česká služby na sdílení kol Rekola začíná v těchto dnech operovat v devátém českém městě. Po Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Liberci, Ostravě, Frýdku-Místku a Kladně se typicky růžová kola rozrůstají také do Mladé Boleslavi, kde jejich provoz podporuje i největší tamní zaměstnavatel, Škoda Auto.

Do spuštění bikesharingu Rekola v Mladé Boleslavi investovala automobilka prostřednictvím svého Nadačního fondu, díky čemuž budou mít uživatelé prvních 15 minut jízdy zdarma. V mladoboleslavských ulicích postupně začíná jezdit 60 růžových kol a Rekola plánují od září nasadit také první desítku zbrusu nových elektrokol.

„Jedním z hlavních podnětů občanů v rámci průzkumu veřejného mínění byla podpora ekologických forem dopravy ve Mladé Boleslavi. Projekt sdílení jízdních kol s finančním příspěvkem Nadačního fondu Škoda Auto je jedním z prvních konkrétních řešení, jak místním občanům i návštěvníkům města umožnit rychlou, jednoduchou a cenově velmi dostupnou individuální dopravu a současně ulevit městu od automobilů,“ říká Michal Kadera, předseda správní rady Nadačního fondu Škoda Auto.