Škoda Auto DigiLab v Praze spustí mobilní službu CareDriver. Odveze seniory, postižené osoby i děti

caredriver-small
0Zobrazit komentáře

Mobilita má v dnešní době celou řadu podob a její význam neustále narůstá. I proto se stále více firem zaměřuje na služby, které s mobilitou souvisí. Ať už se bavíme o nejrůznějších carsharingových službách, které vám zapůjčí dopravní prostředek, nebo přepravních společnostech, které vás samy dopraví tam, kam potřebujete.

Na poskytování služeb spojených s mobilitou se v poslední době začínají soustředit i samotné automobilky. Například Tesla připravuje svou vlastní dopravní službu v rámci flotily autonomních vozů. BMW a Daimler nedávno investovaly přes 25 miliard korun do služeb mobility a pokud jste v poslední době zavítali do německého Mnichova či Hamburku, mohli jste se zde setkat se službou CareDriver od Škoda Auto DigiLab, která nyní míří také do Prahy.

CareDriver je sociální službou zaměřenou na poskytování mobility osobám, které z nějakého důvodu nejsou schopny přepravy z místa na místo bez pomoci další osoby. Nesmíme si ji však představovat jen jako obyčejnou přepravní službu, kterou nabízí klasické taxi či Uber. CareDriver vnáší do celého procesu přepravy osob mnohem vyšší míru péče o zákazníka.

caredriver-skoda-auto-digilab

Celý projekt vznikl v rámci Škoda Auto DigiLab, což je inovační laboratoř mladoboleslavské automobilky zaměřující se na vývoj v oblasti chytré mobility, e-mobility a digitálních inovací. Mezi její projekty patří například mobilní nabíjecí stanice či doručování potravin přímo do kufru automobilu. Službu CareDriver testovala poslední dva roky v již zmíněném Německu, kde se setkala s velkým úspěchem. V průměru zde poskytla 600 jízd měsíčně a do projektu se začali zapojovat i další partneři. Pozitivní zkušenosti z Německa tak vedly k rozhodnutí nabídnout tuto službu také v Praze.

rohlik.cz-vratne-obaly1-min

Přečtěte si také%%title%% - CzechCrunchBez obalu. Na Rohlik.cz nově nakoupíte jogurt, mléko nebo rýži ve vratných skleněných nádobách

Škoda Auto se rozvíjí v poskytovatele komplexní mobility. Mobilita má mnoho podob, Škoda proto vyvíjí ucelené koncepty mobility, s nimiž našim zákazníkům nabízíme řešení, střižená na míru různorodým osobním potřebám. CareDriver už dva roky nabízí cenný společenský příspěvek v Německu. Pozitivní zpětná vazba od našich zákazníků nás přesvědčila, abychom tuto službu nabídli také v Praze,“ říká Andre Wehner, Chief Digital Officer společnosti Škoda Auto.

K lékaři i na nákup

Mezi nejčastější klienty využívající službu CareDriver patří senioři, postižení a malé děti. Ti, popřípadě rodiče, službu objednají a speciálně vyškolený řidič se postará nejen o to, aby je v pořádku dovezl na určené místo, ale rovněž je schopen dané osobě poskytnout doprovod. Řidič tak může své zákazníky odvést přímo do školy, do nemocnice, na kroužky nebo jim pomůže při nákupu.

caredriver-skoda-auto-digilab

Služba CareDriver dosud fungovala v Německu

Řidiči jsou pro tento úkol speciálně vyškoleni a jejich výběr podléhá přísným kritériím. Nejenže musí dobře řídit, ale zároveň je nutné, aby měli sociální a komunikační dovednosti a zkušenosti v péči o děti a seniory. Díky tomu mají zákazníci vždy jistotu, že je řidič odveze v pořádku tam, kam potřebují a navíc se o ně postará.

V Praze začnou v létě tohoto roku jezdit čtyři vozy Octavia Combi, aby byl vůz schopný převézt například i invalidní vozík, které bude možné objednat prostřednictvím mobilní aplikace či po telefonu. Služba bude zpoplatněna podle doby jejího využívání, v ceně je standardně i trasa v délce 20 kilometrů. V Mnichově je například jedna hodina této služby zpoplatněná částkou 35 eur (necelých 900 korun), pokud se celý výlet vejde právě do 20 ujetých kilometrů.