PlayStation 4 od Sony v elitní společnosti. Herní konzole se prodalo už 100 milionů kusů

Michal PtáčekMichal Ptáček

sony-2

Sony potvrdilo konzoli Playstation 5, která už příští rok nahradí dosavadní čtvrtou generaci

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv herní konzole PlayStation 4 od Sony brzy oslaví šest let na trhu a čím dál tím více se začíná mluvit o jejím nástupci, její popularita mezi hráči je stále stejně velká jako v době, kdy byla absolutní novinkou. Herní zařízení od japonského technologického obra se i po letech prodává po milionech kusů a po právu patří mezi komerčně nejúspěšnější konzole všech dob.

Tato pozice se nyní ještě upevní. Sony totiž oznámilo, že v posledním čtvrtletí překročilo významný milník v podobě 100 milionů prodaných kusů. PlayStation 4 se tak tímto dostává z pohledu prodejů do exkluzivní společnosti stamilionových konzolí, mezi kterými najdeme například kultovní handheldy Nintendo DS a Game Boy nebo staršího předchůdce Sony PlayStation 2. Ten je vůbec nejprodávanější konzolí všech dob.

PlayStation 4 je zároveň konzolí, které se této mety podařilo dosáhnout vůbec nejrychleji ze všech – konkrétně pět let a sedm měsíců po vydání –, a potvrzuje tak, že ještě rozhodně nepatří do starého železa.

ps5

Jedna z možných podob nástupce Sony PlayStation 5

Prodejní čísla se navíc ještě nějaký čas na této hodnotě nezastaví. Uvedení nástupce v podobě PlayStation 5, který by měl podobně jako připravovaný Xbox Project Scarlett nabídnout podporu 8K a SSD, je totiž naplánováno až na podzim roku 2020. Co vše nová generace konzolí nabídne, oba výrobci zatím pečlivě tají. Jisté však je, že velký důraz bude kladen na digitální obsah. Ostatně Sony nyní potvrdilo, že právě digitální prodeje poměrově vůbec poprvé překročily prodeje fyzických disků.