Bývalý generální manažer Mall.cz se stává šéfem české crowdfundingové platformy finGOOD

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

vit-endler

Foto: Virtooal

Vít Endler

0Zobrazit komentáře

Na bývalého generálního manažera Mall.cz Víta Endlera čeká nové dobrodružství. Spoluvlastník československého startupu Virtooal, se kterým do e-shopů po celém světě nasazuje virtuální zrcadla, nově přebírá vedení v další firmě. Jako svého nového CEO ho představila P2B (peer-to-business) platforma finGOOD.

Z Mallu, kde řídil českou a také polskou pobočku, odešel Vít Endler v roce 2017. V témže roce investoval do Virtooalu a nyní své pole působnosti opět rozšiřuje. Ve finGOODu se ujme strategického řízení a zároveň získal minoritní podíl ve výši 2,5 procenta.

Fintechová platforma finGOOD, kterou založili Marek Galetka a Roman Vyorálek, je další obdobou stále populárnějšího crowdfundingové financování. Nezabývá se však investicemi výměnou za podíl ve firmě nebo jinou odměnu, ale jde o klasické úvěrování. Peníze se na něj však vybírají od veřejnosti, ať už od soukromých osob nebo firem, a jde tak především o alternativu k úvěru od banky.

„Naším cílem je vytvořit z finGOOD platformu pro investory a jejich pasivní příjem a způsob, jak firmy mohou získat alternativu k bankovnímu financování,“ potvrzuje Vít Endler. Těsnou nadpoloviční většinu ve firmě drží společnost BD Inkaso (51,75 %), zmínění spoluzakladatelé mají 15 %, dalších 7,8 % drží Busyman a 20,75 % připadá společnosti Alcor Investments Tomáše Peška. Vedle Endlera pak má ještě minoritní podíl (2,2 %) Vladislav Raška.