Noc v přítomnosti slonů. Resort na severu Thajska nabízí netradiční ubytování přímo v džungli

Filip HouskaFilip Houska

resort-thajsko-1

Foto: Anantara

Takzvané Jungle Bubbles v thajském sloním resortu

0Zobrazit komentáře

Neexistuje příliš mnoho bezpečných příležitostí, jak strávit noc v obklopení živých tvorů exotické divočiny. O to víc, pokud je vyžadován hotelový komfort s potřebným vybavením. Situace se však mění díky thajskému resortu Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort v oblasti Čiang Rai na severu země, který pro cestovatelské fajnšmekry otevírá nový zážitek.

Do svého luxusního zázemí, které se rozprostírá v severní thajské džungli o zhruba 650 tisících metrech čtverečních, dosadil unikátní obytné kapsle ve tvaru bubliny. Na tom by nemuselo být nic zvláštního – existuje celá řada podobně modulárních příbytků. Hlavní atrakcí je nicméně přítomnost volně pobíhajících slonů okolo, které mohou klienti z bezpečí pozorovat.

Jednotlivé kapsle jsou umístěny na dřevěných podstavcích, aby bylo možné zajistit dostatečné ohraničení od okolní divočiny. Každá z nich je pak provázána speciálním tunelem vytvořeného z odolné, nepromokavé tkaniny, v němž se nachází základní pokojové vybavení včetně malé koupelny. Drtivou většinu času však hosté stráví v oné průhledné, klimatizované bublině.

thajsko-resort-3

Foto: Anantara

Romantika a sloni

Přímo v ní se nachází manželská postel a optimální množství prostoru pro klidné posezení, během kterého lze vidět celou okolní přírodu a především pak menší stáda slonů, která si udusávají cestu jen pár metrů od ubytování. Nechybí ani malá terasa určená pro venkovní odpočinek, kde se nachází stůl a židle.

Podle očekávání ovšem nejde o žádnou levnost záležitost. Protože se obytné bubliny nachází v jednom ze slavných thajských resortů, cena za jednu noc v divočině přijde na přibližně 13,5 tisíce korun pro dvě osoby, což je zhruba poloviční cena za standardní ubytování v resortu na jeden týden. Do ceny však spadá kompletní hotelový servis včetně neomezeného jídla a pití.

Pro záchranu slonů

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort má obecně ke slonům velmi silný vztah a důkazem je i tento vybudovaný kemp, který pro ně slouží jako bezpečné zázemí (především tedy pro ty, kteří nejsou v takové kondici, aby přežili ve volné přírodě nebo jako tažná zvířata). Spolu s nimi se uvnitř vyskytuje i pečovatelský tým čítající až padesát členů, které se o ně v rámci pracovní náplně starají.

thajsko-resort-2

Foto: Anantara

Kapsle včetně tunelu nabízí až 22 metrů čtverečních prostoru