Karel Janeček vstupuje do esportu. Desítky milionů korun investuje do týmu Entropiq Martina Kabrhela
Můžete je vidět uprostřed nekompromisní akce v CS:GO, zahlédnete je na zeleném pažitu ve FIFA 21 a také s telefony v ruce během hraní Hearthstone. Česká esportová organizace Entropiq má své týmy napříč všemi zásadními hrami v oblasti profesionálního gamingu a chce prorazit ve světě. Právě s tím jí nově pomůže i Karel Janeček, který do Entropiq vstupuje jako investor.
„Považuji esport za budoucnost. Já osobně vnímám, že esport není jen o tom sedět u počítače, ale člověk musí mít pravidelný trénink, dodržovat daná pravidla, mít zdravou soutěživost a také fyzickou zdatnost,“ říká Janeček a dodává, že Entropiq ho přilákal kvůli jeho kamarádovi, matematikovi a pokerovému hráči Martinu Kabrhelovi, který organizaci loni založil. Předtím společně budovali finanční skupinu RSJ.
Sedmačtyřicetiletý investor a filantrop, jenž stojí za úspěšným dárcovským crowdfundingem Znesnáze21 nebo zdravotnickou společností CB21 Pharma, vstupuje do Kabrhelova byznysu s investicí v řádech desítek milionů korun. Entropiq ovšem není jediným zářezem – spolu s ním proniká i do firmy Ematiq, která se specializuje na implementaci složité matematiky a dat do analýzy sportovních a esportových utkání.
„Příchod Karla Janečka nám může pomoci k rychlejšímu růstu, ale i k tomu, aby se rozšířilo všeobecné povědomí o esportu. Jsem přesvědčen, že díky Karlovi se nám otevírají nové možnosti, dokáže oslovit zcela nové publikum,“ uvádí za tým Entropiq jeho výkonný ředitel Ondřej Drebota. Co je ovšem s příchodem Janečka coby nové tváře Entropiqu v plánu, je zatím zahaleno rouškou tajemství.
Je zřejmé, že díky nové investiční podpoře bude chtít ambiciózní esportový tým prorazit na globální scéně, která je plná dravých mančaftů. Od FIFA 21 přes CS:GO až po Dota 2. Jak ale ukazuje například tým Sampi fotbalisty Jakuba Jankta, který o své sportovní i podnikatelské kariéře hovořil v CzechCrunch Podcastu, lze také v Česku budovat v esportu projekty s velkými vizemi.