Vede digitální revoluci ve školkách. Vanda Horáčková Seidelová s Twigsee vyhrála letošní Women Startup Competition

Peter BrejčákPeter Brejčák

vandaEvent

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Vanda Horáčková Seidelová, zakladatelka startupu Twigsee

0Zobrazit komentáře

Pracovat začala už ve čtrnácti a myslela si, že bude diplomatka. Vanda Horáčková Seidelová se však po velkém životním obratu, kdy jí byl objeven pěticentimetrový nezhoubný nádor v čelistní dutině, rozhodla zaměřit na něco, co ji skutečně naplňuje. Inspirací jí byl její syn Filip, díky kterému z pozice matky viděla neefektivní praktiky v předškolním vzdělávání.

Za šest týdnů tak vytvořila Twigsee, který pomocí mobilní aplikace spojuje všechny komunikační kanály mezi školkou a rodiči. Ti tak mají k mateřské škole o něco blíž. Zároveň nástroj zjednodušuje a digitalizuje administrativní agendy, díky čemuž získají učitelé více času na péči o děti.

Právě s tímto projektem teď Horáčková Seidelová vyhrála letošní ročník Women Startup Competiton, která si klade za cíl zviditelnit a ocenit mladé firmy vedené ženami a motivovat další, aby se do podnikání pustily. Přihlásit se do soutěže, jejímž mediálním partnerem je CzechCrunch, může jakýkoliv startup, ve kterém je zakladatelkou či spoluzakladatelkou žena.

„Je nám neuvěřitelnou ctí vyhrát takovou soutěž. Vítězství nám potvrdilo, že to, co děláme, má smysl a hodnotu. Jsme rozhodnuti v tom pokračovat a zdokonalovat náš produkt,“ říká ke zlatému místu zakladatelka a ředitelka Twigsee. Horáčková Seidelová se nedávno zařadila i do letošního výběru Innovators 20, který organizoval CzechCrunch společně s Hospodářskými novinami.

wsc-prague-21_2nd-place_rentalport_martina-bondarchuk2-min

Foto: Women Startup Competition

Martina Bondarchuk z online autopůjčovny RentalPort

Na druhém místě Women Startup Competition se umístila Martina Bondarchuk s online autopůjčovnou RentalPort, která pokrývá několik stovek poboček po celé Evropě, čímž uživatelům zjednodušuje orientaci při výběru nejvýhodnějšího pronájmu vozidla. Třetí místo pak obsadil projekt Roletik Barbory Roubové, vyvíjející online nástroj na správu a management talentů určený pro castingové a produkční agentury.

„Všechny ženy, se kterými jsem se v bootcampu soutěže Women Startup Competition virtuálně potkala, jsou velkou inspirací a Twigsee gratuluji k úspěchu. Z finalistek jsem cítila optimismus, ambicióznost, suverenitu, nadšení a obrovskou víru v jejich podnikání. Velmi si vážím úsilí a odvahy vstoupit do oblastí, kterým dříve dominovali jen muži,“ říká regionální obchodní manažerka Vodafone Česká republika Kateřina Menzel, která byla mentorkou v oblasti leadershipu.

O vítězích rozhodovala osmičlenná porota složená z investorů a expertů na podnikání, která měla na výběr z celkových osmi nejzajímavějších projektů, jež se probojovaly do úzkého finálového výběru. Před vyhlášením výsledků se všechny projekty zúčastnily bootcampu pod vedením zkušených mentorů.

„Znovu měli mentoři a porota tu čest potkat velmi nadějné projekty, z nichž o některých určitě ještě uslyšíme. Letošní finalistky jsou totiž odhodlané uspět i v tak nelehké době, kterou dnešní situace pro mnohé startupy je, a mám nesmírnou radost, že jim v tom i letos pomáháme,“ říká organizátorka Jana Hodboďová.

wsc-prague-21_3rd-place_roletik_barbora-roubova-min

Foto: Women Startup Competition

Barbora Roubová z projektu Roletik

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym