Z královské role do Silicon Valley. Princ Harry se bude ve startupu BetterUp věnovat duševnímu zdraví

Filip HouskaFilip Houska

Princ Harry

0Zobrazit komentáře

Princ Harry a jeho žena Meghan byli v posledních měsících středem pozornosti celého světa. Začalo to v lednu, kdy pár oznámil, že se vzdá veškerých povinností britské královské rodiny, a pokračovalo až do března, kdy poskytli velmi otevřený rozhovor s uznávanou Oprah Winfrey. Mezitím se pochopitelně spekulovalo, jak bude Harry s Meghan žít svůj nový život. A jak to tak vypadá, minimálně vévoda ze Sussexu se pokusí naskočit do běžného režimu – nastupuje totiž do práce.

Šestatřicetiletý Harry přichází do amerického startupu BetterUp, který se od roku 2013 zaměřuje na osobnostní poradenství a datovou analýzu s cílem zvyšovat výkonnost pracovníků. Velký důraz klade i na duševní zdraví jednotlivců, což je pro bývalého člena britské královské rodiny důležitá oblast, které se věnoval dlouhou dobu, byť na dobrovolnické bázi.

V BetterUp bude Harry zastávat pozici Chief Impact Officer a bude se podílet na tvorbě produktové strategie firmy i charitativní činnosti. Mimo jiné se od něj očekává veřejné vyjadřování se k tématům, jež se mentálního zdraví týkají. „Naše duševní kondice odemyká potenciál a příležitosti, o kterých jsme nevěděli, že je v sobě máme,“ zmiňuje vévoda ze Sussexu v oficiálním prohlášení.

Pro Harryho navíc služby, na kterých BetterUp pracuje, nejsou cizí. Jak píše deník The Wall Street Journal, s aplikací ve formě osobního kouče má několikaměsíční zkušenosti. A jak sám říká, považuje ji za „neocenitelný nástroj, který mu dal rady a svěží perspektivu do života“.

Princ Harry a jeho žena, věvodkyně Meghan

Co se platového ohodnocení týče, tam BetterUp nezmiňuje žádné podrobnosti. Stejně jako konkrétnější znění jeho smlouvy a další podobné náležitosti. Princ nicméně bude sedět ve vedení firmy, účastnit se firemních akcí a docházet na pravidelné mítinky do kanceláří v San Francisku, kde BetterUp sídlí. Tedy až to situace dovolí.

Pro startup, jenž zaměstnává přes dva tisíce lidí a minulý měsíc navýšil svou hodnotu na 1,7 miliardy dolarů (po 125milionovém investičním kole), má být princ Harry hlavně přínosem v tom, že se s problémy duševního zdraví sám potýkal, tudíž dokáže mluvit z vlastních zkušeností. Velký vliv na něj měla hlavně smrt matky, princezny Diany, která zahynula po dopravní nehodě v roce 1997. To mu bylo pouhých 12 let.

Nehledě na to, že byl „vyškolen“ i striktními pravidly královské rodiny a působil jako aktivní člen britské armády. I tyto aspekty mu mohou být ku prospěchu právě v Silicon Valley, odkud se bude snažit, aby dosáhl „finanční nezávislosti“, o kterou s Meghan po vzdání se královských rolí usilují.

Tu se ostatně snaží naplňovat i přes zábavní průmysl – pár například podepsal pětiletou smlouvu s Netflixem v hodnotě 100 milionů dolarů pro natáčení nového obsahu. Se Spotify pak spolupracuje na podcastech. Angažmá v BetterUp tak může být ideální propojení všech jejich aktivit, které teď coby „celebrity“ budou vést.

betterup

Foto: BetterUp

BetterUp nabízí i koučinkové videohovory