AI startup Soul Machines vytváří inteligentní virtuální asistenty, kteří umí rozpoznat lidské emoce

Filip HouskaFilip Houska

soulmachines_main
0Zobrazit komentáře

Není pochyb o tom, že technologie umělé inteligence začíná prosakovat i do životů běžných lidí. Již nějakou dobu existují v chytrých zařízeních virtuální asistenti, kteří mají za úkol zvyšovat uživatelský komfort během různých činností, nebo propracovaní boti, se kterými lze poměrně schopně komunikovat.

A právě sféře virtuálních asistentů a botů dává nový smysl Soul Machines, startup z novozélandského Aucklandu, jenž navrhuje tyto digitální „pomocníky“ v propracované lidské podobě, kteří dokáží reagovat na požadavky uživatele a plně s ním komunikovat.

per

Přečtěte si takéTento web vám pomůže rozeznat potenciálně falešné zprávy a články od těch pravýchTento web vám pomůže rozeznat potenciálně falešné zprávy a články od těch pravých

Za konceptem, který na investicích získal zatím okolo 7,5 milionů dolarů, stojí tým podnikatele a profesora Aucklandské univerzity Marka Sagara, který se například podílel na digitálních obličejových animací ve filmech Avatar nebo King Kong. Ten věří, že chatboti a virtuální asistenti s lidskou podobou a vyspělými reakčními schopnostmi budou pro uživatele mnohem nápomocnější než tradiční textové pole pro zanechávání požadavků.

„Je mnohem jednodušší komunikovat s komplexním systémem tváří v tvář,“ říká Sagar, CEO Soul Machines.

soulmachines_1

Virtuální asistent budoucnosti podle Soul Machines je postaven na principu simulace lidské anatomie a mechaniky obličejového svalstva, přičemž – na základě přední kamery – dokáže reagovat na slova konkrétního uživatele a tomu přizpůsobovat své výrazy a odpovědi. Právě tento proces, kde v hlavní roli stojí využití neuronových sítí, je podle Sagara důležitý v tom, že lidé v komunikace face-to-face se dokáží více „otevřít“ a sdělit mnohdy i detailnější a rozhodující informace.

Australská vláda už poznala sílu této technologie

Soul Machines již vytvořili prvního takového asistenta, a to rovnou pro australskou vládu. Bot pod označením Nadia, kterého namluvila herečka Cate Blanchettová, je poháněn softwarem Watson od IBM (IBM mimo jiné experimentuje i s avatarem Rachel pro účely bankovnictví) a má za úkol poskytovat potřebné informace o vládních službách pro lidi se zdravotním postižením.


Foto: Soul Machines

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs