Amazon kupuje za 13,7 miliardy dolarů prémiový řetězec s potravinami Whole Foods

Michal PtáčekMichal Ptáček

Jeff Bezos, CEO of AMAZON, introduces new Kindle Fire HD Family
0Zobrazit komentáře

Potravinový řetězec Whole Foods Market založený v roce 1980 v texaském Austinu, je v současnosti bezpochyby nejpopulárnějším obchodem zaměřeným na prodej prémiových a bio potravin ve Spojených Státech. I proto bylo pravděpodobně jen otázkou času, než po něm sáhne některý z velkých nadnárodních hráčů a zařadí ho do svého portfolia.

yuval

Přečtěte si takéČeský analytický startup Socialbakers má nového CEO, který přichází z AVGČeský analytický startup Socialbakers má nového CEO, který přichází z AVG

A přesně to se teď stalo, jelikož populární společnost podle všeho kupuje technologický gigant Amazon. Ten se v čele se svým CEO Jeffem Bezosem rozhodl zaplatit v případě Whole Foods 42 dolarů za akcii, s tím, že celkem akvizice vyjde na astronomických 13,7 miliard dolarů (v přepočtu zhruba 320 miliard korun).

“Miliony lidí milují Whole Foods Market kvůli faktu, že prodává nejlepší přírodní a organické potraviny a úspěšně uspokojuje své zákazníky už po 4 dekády. Ve firmě to zkrátka celé dělají skvěle a my v tomto nastaveném směru chceme i nadále pokračovat”, řekl k akvizici zakladatel a CEO Amazonu Jeff Bezos

Podle prvních zpráv by pak v čele Whole Foods měl i po akvizici jako CEO nadále zůstat John Mackey, s tím, že hlavní sídlo společnosti by mělo rovněž zůstat v texaském Austinu. Všechny pobočky Whole Foods si také ponechají svůj originální název.

Na akvizici pak reagovaly i akciové trhy, to když například akcie konkurenčního Tesca klesly o 4.2 procent a akcie řetězce Target pak dokonce o 6 procent.

Zajímavostí mimo jiné je, že se jedná o největší obchod, jaký zatím Amazon uskutečnil.

City Investors, INC- Vulcan- 2200 Westlake

foto: Amazon