Apple do svého týmu najal šéfa umělé inteligence v Googlu. Má pomoci s vylepšením Siri

Filip HouskaFilip Houska

DACDC773-5025-4444-81AF-96419D3EDF7F
0Zobrazit komentáře

Technologický gigant z kalifornského Cupertina Apple podnikl zajímavý krok k vylepšení svého působení na poli umělé inteligence. Nově najal Johna Giannandreu, bývalého šéfa oddělení vyhledávání a umělé inteligence v Googlu, který má Applu pomoci zejména s hlasovou asistentkou Siri.

I když Apple jistým způsobem pomohl k masivnímu rozvoji umělé inteligenci (AI) svou hlasovou funkcí Siri a před rokem začal o různých principech této technologie blogovat, ani zdaleka nedosahuje takových úspěchů, jako mají konkurenti v podobě Googlu, Amazonu nebo Facebooku.

SmetanaQ Gallery_resite_airbnb_salon-16

Přečtěte si takéNa pražské akci Urban Tech Pioneers pořádané Airbnb a reSITE se řešila udržitelná města budoucnostiNa pražské akci Urban Tech Pioneers pořádané Airbnb a reSITE se řešila udržitelná města budoucnosti

Tyto firmy zaměstnávají stovky výzkumných pracovníků, kteří publikují nespočet prací, na nichž spolupracují. Společnost pod vedením Tima Cooka se v této oblasti zatím tolik nechytá a její pokroky s virtuální asistentkou Siri, která je dostupná napříč celým jablečným ekosystémem, nejsou nijak velkolepé. A právě s tím by mohla pomoci nová posila z Mountain View.

C910CE2C-962E-4436-88D7-823CD51DD4E0

John Giannandrea

John Giannandrea, který se dlouhodobě zabývá strojovým učením, se připojil podle deníku The New York Times k Applu hned den poté, co odešel ze své pozice senior viceprezidenta pro vyhledávání (a umělou inteligenci) v Googlu. V cupertinské firmě má zastávat post šéfa „strategií pro strojové učení a AI“ a bude se zpovídat přímo CEO Timu Cookovi.

40CACC19-7A01-44CD-8EC5-E5C67C09A586

Siri je vedle iOS, macOS a watchOS dostupná i na Apple TV v rámci tvOS

S příchodem Giannandrei se dá očekávat, že Apple bude pro účely vývoje umělé inteligence a strojového učení najímat více expertů. Ostatně by to pro Cookovu společnost dávalo velký smysl, jelikož poměrně akutně potřebují vylepšit své působení na poli AI, a to nejen z hlediska Siri, která oproti Alexe od Amazonu nebo Assistant od Googlu výrazně zaostává.

Foto: TechCrunch (Flickr)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym