Apple uznal svoji chybu a nově umožňuje bezplatnou výměnu vadných klávesnic MacBooků

apple-macbookpro-3
0Zobrazit komentáře

Již několik měsíců se šíří internetem ohlasy naštvaných zákazníků Applu, který odmítal uznat, že je u množství jeho novějších MacBooků problém s klávesnicí, která vynechává některá písmena, zasekává se nebo špatně reaguje. Během víkendu se ovšem Apple k situaci postavil čelem a nejenže uznal svoji chybu, dokonce nabízí poškozeným zákazníkům výměnu klávesnice zdarma.

Problémy se týkají nového typu tzv. motýlkových klávesnic, které se objevily v dvanáctipalcovém MacBooku mezi lety 2015 až 2017, třináctipalcovém MacBooku Pro 2016 až 2017 se dvěmi nebo čtyřmi thunderbolt porty a patnáctipalcovém MacBooku Pro v modelech 2015 a 2016. V rámci nového záručního programu, který Apple popisuje blíže na oficiálním webu, tak lze MacBook či MacBook Pro donést do nejbližšího servisního místa a nechat si klávesnici vyměnit.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Přečtěte si takéOnline supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkamiOnline supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkami

Zákazníci v tomto případě za výměnu nezaplatí nic a mohou čekat buď výměnu několika vadných tlačítek nebo rovnou celé klávesnice, od čehož se poté odvíjí doba výměny. Zde je výčet problémů, kterých se program týká:

  • Písmena a znaky se zadávají několikrát za sebou
  • Písmena a znaky se při zadávání vůbec neobjevují
  • Klávesy se „lepí“ k prstům nebo nereagují tak, jako obvykle
macbook_2

Na všechny ostatní modely a problémy se nový záruční program nevztahuje a oprava bude pravděpodobně možná pouze s vlastním doplatkem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym