Apple v laboratořích vyvíjí zcela nový typ displeje

Michal BenatzkyMichal Benatzky

displej
0Zobrazit komentáře

Podle zprávy, se kterou včera přišel blog CultofMac otevřel Apple v severním Taiwanu novou laboratoř, která bude sloužit pro zdokonalování budoucích zařízení s operačních systémem iOS. S největší pravděpodobností je pak nové výzkumné centrum zaměřeno na vývoj LED obrazovek, jelikož Apple je jeden z posledních výrobců, který své smartphony stále osazuje dnes už poněkud zastaralou IPS technologií.

Prvním telefonem s novým typem displejem by ale měl být až iPhone 7s z čehož vyplývá, že LCD obrazovky budeme v jablečných smartphonech vídat ještě dva roky.

Vzhledem k tomu, že si Apple s uvedením nových displejů dává načas, na světlo světa pronikají informace, podle kterých bude stát na konci vývoje zcela nový typ displeje. Mělo by se jednat o takzvaný microLED displej, který by nabídl lepší kontrasty a oproti dosavadním obrazovkách by také měl být tenčí a energeticky úspornější.

prime1

Přečtěte si takéAmazon představil nejnovější ukázku svého futuristického létajícího dronu (video)Amazon představil nejnovější ukázku svého futuristického létajícího dronu (video)

Zejména tato vlastnost se Applu bude hodit při honbě za co nejtenčím smartphonem, díky které se podle mnohých spekulací budeme u příští generace iPhonu muset rozloučit s 3,5mm audio konektorem.  Pro vývoj revolučního displeje už také v duchu svých tradic stihl přetáhnout konkurenci několik kvalifikovaných inženýrů.

Apple s myšlenkou microLED displejů koketoval už v minulosti, v květnu totiž koupil malou kalifornskou společnost LuxVue Technology, která se právě těmito obrazovkami zabývala. Hlavní výzvou pro rozšíření těchto displejů ale s největší pravděpodobností bude samotná technologie, jejichž výroba by byla v současně době velmi limitovaná.

zdroj: CultOfMac

Slack spustil tržiště aplikací pro vývojáře a vlastní investiční fond s 80 miliony dolarů

slackapps
0Zobrazit komentáře

Pravděpodobně dnes nejpopulárnější, nebo alespoň nejrychleji rostoucí, kolaborativní nástroj Slack nepřestává raketovým tempem stoupat vzhůru. Jen od října tohoto roku se podařilo do dnešního dne získat 300 tisíc nových uživatelů, kteří používají Slack na denní bázi a dostat tak celkové číslo na hranici 2 milionů, z čehož je 570 tisíc platících.

Takový růst se podařilo zaznamenat za pouhých 15 měsíců. Včera Slack navíc oznámil spuštění tržiště aplikací a služeb, které do něj lze integrovat a které jich momentálně obsahuje na 150. Vývojáři tak nově mohou nabízet svoje výtvory dále jak soukromě, tak nově veřejně i pro ostatní a k vývoji nových řešení využít podrobné dokumentace a potencionálních peněz z investičního fondu.

jukedeck2

Přečtěte si takéDíky tomuhle startupu si můžete vytvořit vlastní hudbu pomocí umělé inteligenceDíky tomuhle startupu si můžete vytvořit vlastní hudbu pomocí umělé inteligence

Slacku se totiž podařilo ve spolupráci s partnery jako Andreessen Horowitz, Accel Partners nebo Index Ventures vytvořit fond, který disponuje kapitálem ve výši 80 milionů dolarů, v přepočtu asi 1,98 miliad korun a který by chtěl investovat do projektů, které bude primárně založeny na implementaci řešení Slacku.

mahr-2

Přečtěte si takéZakladatel Coffee Roomu to na jižní Moravě rozjíždí s matchouZ Prahy do Mikulova a na zelenou. Zakladatel Coffee Roomu to na jižní Moravě rozjíždí s matchou

Kromě peněz by se tak potencionálně proinvestovaný projekt měl dostat i do distribuční sítě Slacku. Cílem vedení je podle všeho získat na svojí stranu co nejvíce developerů, kteří pomohou „zdarma“ rozvinout integraci jejich řešení s mnoha službami, které přilákají nové platící zákazníky. Nad 10 integrací je totiž Slack pro všechny placený. Vytvořeno jich bylo již přes 4000, ale jen zmíněných 150 se dostalo do oficiálního tržiště, informuje VentureBeat.

slack_dau_121515_novet

Růst uživatelů. Zdroj: VentureBeat