Karel Komárek posiluje své loterijní impérium. Za víc než miliardu koupil podíl v řecké sázkařské firmě

Skupina KKCG získala podíl ve společnosti, která provozuje online sázení a iGaming v sedmi zemích Evropy. Chce růst na mezinárodním poli.

Iva BrejlováIva Brejlová

karel-komarek-kkcg

Foto: KKCG

Miliardář Karel Komárek, majitel skupiny KKCG

0Zobrazit komentáře

Nadnárodní loterijní skupina Allwyn Entertainment z portfolia KKCG Karla Komárka – dříve známá jako Sazka – získává 36,75 procenta v řecké firmě Kaizen Gaming mimo její aktivity v Řecku a na Kypru. Jde o rostoucího online provozovatele sportovního sázení a iGamingu s vlastní herní technologií. Společnost působí na sedmi trzích, silně je přítomná v Rumunsku a Portugalsku.

KKCG si podíl koupila od dosavadního vlastníka Kaizen Gaming, společnosti OPAP Investment, kde má ovšem Komárek také podíl. Firmy se dohodly se na ceně 50 milionů eur (1,2 miliardy korun) a na výplatě výnosů na základě výkonu. OPAP se po převodu chce zaměřit na udržení a posílení své vedoucí pozice na řeckém a kyperském herním trhu.

Oznámená transakce souvisí s firemní strategií mezinárodního růstu, uvedl Allwyn. Kaizen působí pod značkou Betano kromě zmíněných států také v Německu, Brazílii, Bulharsku nebo v Chile. Právě také vstupuje na český trh. V Řecku a na Kypru je firma známá jako Stoiximan. 

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Společnost Allwyn, dříve Sazka Entertainment, provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Letos v lednu oznámila, že prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings (CRHC) vstoupí na akciovou burzu v New Yorku. Před měsícem pak Allwyn získal desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie. 

Karel Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 5,3 miliardy dolarů (120 miliard korun). Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality.

Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly ve 212 firmách, mimo jiné v Sazka Group, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.

S přispěním ČTK.

Každé všední ráno posíláme nejzásadnější zprávy dne.

Přihodit si na dům jako na starožitnost. Aukro spustilo aukce realit, chce prodávat tisíc nemovitostí ročně

Aukro věří, že v aukcích nemovitostí je budoucnost. Přihazovat na ně půjde online třeba i bez toho, aby je lidé viděli.

Iva BrejlováIva Brejlová

aukro_1

Foto: CzechCrunch

Aukro spouští novou službu pro aukci realit

0Zobrazit komentáře

Online tržiště Aukro spustilo službu Aukro reality. Jejím cílem je nabídnout prodej nemovitostí podobně jako starožitností, elektroniky nebo třeba počítačových her. Reality ale budou probíhat ve speciálním režimu, aby bylo jasné, že kupující je opravdu ochotný nakupovat a může dohodnutou částku zaplatit. Teoreticky tak lidé můžou koupit nemovitost, aniž by ji předtím viděli.

V Aukru nicméně předpokládají, že tak se to dít nebude. Před samotným spuštěním aukce bytu, domu, chat i pozemků tak nechávají několik týdnů na možnost domluvit se s makléřem a nemovitost si prohlédnout. Na dálku ale nabízí možnost projít si nemovitost v rámci virtuální 3D prohlídky nebo se podívat na YouTube video.

Vzhled pak aukce doplňuje zobrazením odhadované ceny podle podobných nemovitostí v okolí, takže kupující by měl mít lepší vhled k tomu, kolik by měl přihodit. Pro odhady se Aukro spojilo s portálem Valuo, ve kterém má ostatně podíl investiční skupina Pale Fire Capital, do jejíhož portfolia Aukro také patří.

„Věříme, že aukce je nejspravedlivější určení ceny pro kupujícího i pro prodávajícího,“ říká Jan Sadílek, generální ředitel Aukra. Doplňuje, že celý proces v sekci realit prošel rozsáhlou modernizací, takže se kupující i prodávající mají dostat k co nejucelenějším informacím. „Do roku 2024 chceme pomocí aukce prodávat tisíc nemovitostí ročně,“ plánuje.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Už dřív pro CzechCrunch zmiňoval, že velkou roli budou aukce hrát v rámci segmentu nejen realit, ale i aut. „Těmto dvěma kategoriím věříme a pro příští rok na ně hodně sázíme,“ uvedl Sadílek jako čerstvý výkonný ředitel firmy.

Aukce realit jsou veřejné, takže na nabídku se může podívat kdokoliv. „Avšak možnost učinit příhoz je povolena pouze těm zájemcům, které makléř do aukce vpustí a osobně ověří,“ říká Radek Vít, ředitel rozvoje obchodu Aukra. Takové ověření zabere jeden až tři dny a má zajistit bezpečnost i hladký průběh. „Další možností může být výběr vratné kauce, kterou uživatel uhradí pomocí QR kódu či bankovním převodem,“ dodává Vít.

Aukro vykazuje devět až dvanáct milionů návštěv měsíčně, na které láká vedle vlastníků nemovitostí i makléře s tím, že dosáhnou na větší publikum než u běžných realitních portálů. Majitelům nemovitostí pak Aukro nabízí pomoc jak s vystavením aukce, tak s propojením s realitními makléři – tady zase spolupracuje s portálem FérMakléři.cz, jenž spadá do portfolia investiční skupiny Leverage, která má zároveň minoritní podíl právě i v Aukru.

Ukazujeme to nejzajímavější ze světa architektury a co se nejen v Česku staví.

Newsletter Arch | Poslední vydání