Bezpečnost především. Komunikační aplikace Telegram má 400 milionů uživatelů a zavede i videohovory
Soukromí je hodnota, které si část uživatelů mobilních technologií považuje více než jakékoliv jiné. Právě proto může dál růst komunikační aplikace Telegram, která hlavně na soukromí a svobodě staví. Teď oznámila, že má po světě už 400 milionů denních uživatelů.
Pro srovnání, například Snapchat má 229 milionů, Twitter 195 milionů a nyní závratně rostoucí Zoom 300 milionů denních uživatelů. V případě Telegramu jde ale o lineárnější vzestup, mety tří set milionů dosáhl minulý rok a na trhu je už přes šest let. Dál každopádně roste i přesto, že se soustředil do této chvíle hlavně na chat, tedy na posílání textových zpráv.
„Globální pandemie ale ukázala, že je potřeba, aby existoval důvěryhodný nástroj na videokomunikaci. Videohovory v roce 2020 jsou jako chatování v roce 2013,“ píší tvůrci v tiskovém prohlášení s tím, že ještě letos přinesou na trh bezpečné a uživatelsky přívětivé skupinové hovory. Právě na bezpečnosti a šifrování zpráv Telegram zásadně staví a jinak by tomu nemělo být ani u videa.
Připomeňme, že funkcí videohovorů disponuje konkurence Telegramu dlouho. Facebook navíc tento víkend oznámil, že spouští aplikaci Messenger Rooms, která má pojmout až padesát účastníků najednou, a to zcela zdarma. Při rychlém růstu Zoomu tak začíná být i na tomto trhu těsno.
Telegram před necelými sedmi lety založil podnikatel Pavel Durov, taktéž tvůrce sítě VKontakte, ruské obdoby Facebooku. Podle něj je Telegram nejstahovanější aplikací v kategorii sociálních sítí ve dvaceti zemích světa a každý den se na něj připojí 1,5 milionu nových uživatelů.