Bolt pokračuje v dobývání Česka. Jídlo a potraviny z obchodů bude nově doručovat také v Plzni

Peter BrejčákPeter Brejčák

bolt-food

Foto: Bolt

Kurýr rozvozové služby Bolt Food

0Zobrazit komentáře

Estonský startup Bolt nadále pokračuje v expanzi napříč českým trhem. Nedávno posílený investicí ve výši 15 miliard korun teď se službou Bolt Food vstupuje do Plzně, která je tak po Praze, Brně, Ostravě a Olomouci pátým tuzemským městem, kde službu na doručování jídla z restaurací a potravin z obchodů poskytuje.

Prostřednictvím Bolt Food si v západočeské metropoli mohou zákazníci objednávat od 9 do 23 hodin, a to v okruhu maximálně šesti kilometrů od dané restaurace nebo obchodu. Podle vyjádření firmy přitom partnerští kurýři se zelenými termotaškami jídlo či potraviny dováží v průměru do 25 minut.

Celý proces doručení je možné sledovat přímo v aplikaci, v rámci několik týdnů trvající promo akce estonský startup láká na dopravu zdarma do vzdálenosti tří kilometrů a slevu ve výši třicet procent na jídlo ze všech restaurací.

„Po službě odvozu autem v Plzni spouštíme také rozvoz jídla pod značkou Bolt Food. Místním restauracím nabízí způsob, jak bez velkého úsilí získávat nové zákazníky. Náš systém objednávání jídel přitom restaurace nijak nezavazuje, například k minimálnímu počtu objednávek,“ vysvětluje manažer Bolt Food pro Českou republiku Marek Maxa s tím, že restauracím firma poskytuje zákaznickou i marketingovou podporu.

Pro Bolt je roznáška jídla a potravin dalším krokem v dobývání tuzemského trhu. Odvoz autem nabízí už ve 22 městech, pronájem elektrických koloběžek pak celkem v deseti. Relativní novinkou jsou pak elektrická kola, která si uživatelé mohou od loňského října půjčit v Praze a od března také v Brně. V hlavním městě pak Bolt na podzim spustí službu Market, v níž bude doručovat potraviny do 15 minut.