ASUS – první výrobce notebooků, který uvádí na trh Copilot+ PC

Kombinuje pokročilá vylepšení umělé inteligence se špičkovým hardwarem, takže je vynikající volbou pro práci i zábavu.

ASUSASUS

asus1

Foto: Asus

ASUS Vivobook S15

Zákazníky, kteří čekají, až si budou moci vyzkoušet funkce umělé inteligence systému Microsoft Windows, bude zajímat nový notebook ASUS Vivobook S15 (S5507), první Copilot+ PC, který se začne prodávat již 18. června. Předobjednávky začínají 21. května.

V technologickém průmyslu se již více než rok mluví o umělé inteligenci. První notebooky připravené na AI se na trhu objevily loni v prosinci a dnes se model ASUS Vivobook S15 (S5507) stává průkopníkem trhu s nejnovějšími Copilot+ PC.

ASUS Vivobook S15 (S5507), který je vybaven řadou špičkových softwarových AI funkcí od společnosti Microsoft, jako jsou Copilot, Live Captions a Recall, nabízí nejen působivé funkce, ale vyniká také hardwarovou výbavou. Pojďme se na něj podívat blíž:

 • Prodloužená výdrž baterie: Vivobook S15 se může pochlubit působivou výdrží baterie více než 17 hodin, čímž překonává Apple MacBook přibližně o 10 procent.
 • Úžasný displej: Všechny konfigurace modelu Vivobook S15 jsou vybaveny OLED displejem s rozlišením 3K, který nabízí výjimečný zážitek ze sledování obsahu. Tento displej je navíc navržen s ohledem na péči o zrak a ve srovnání s běžnými LCD displeji vyzařuje o 70 procent méně modrého světla.
 • Kompletní výbava konektorů: Pro snadné připojení k příslušenství je Vivobook S15 vybaven čtyřmi porty USB, portem HDMI, čtečkou microSD karet a audio konektorem.

Vivobook S15 kombinuje pokročilá vylepšení umělé inteligence se špičkovým hardwarem, takže je vynikající volbou pro práci, zábavu a celkovou spokojenost uživatelů.

asus2

Foto: Asus

ASUS Vivobook S15

Proč je to tak důležité?

Díky spuštění revolučního nástroje ChatGPT, který představil velký jazykový model masám a odstartoval generační změnu v technologickém průmyslu, překonal výpočetní výkon datových center očekávání.

Více než 60 procent operací je nyní prováděno v cloudu, což vede k nárůstu nákladů na předplatné, protože stále více služeb využívajících AI je k dispozici online. Například účet za cloudové služby průměrného tvůrce obsahu je dnes o 200 procent vyšší než jeho výdaje za hudbu a streamovací služby. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat, pokud se některé výpočetní úlohy nepřesunou na lokální PC systémy.

Kombinace cloudových a lokálních služeb tak bude nákladově efektivnější a bezpečnější, protože služby a aplikace budou spouštět procesy umělé inteligence lokálně.

asus3

Foto: Asus

ASUS Vivobook S15

Procesor Qualcomm ARM

Copilot+ PC znamená premiéru procesoru Qualcomm Snapdragon X Elite – prvního procesoru navrženého pro provoz systému „Windows on ARM“. Techničtí nadšenci o tomto okamžiku sní již několik let a chválí si hlavní výhody oproti běžným notebookům, jako jsou vyšší výkon při nižší spotřebě energie a výrazně delší výdrž baterie.

Přesněji řečeno, procesory ARM nabízejí ve srovnání se svými konkurenty výrazně lepší energetickou účinnost a dosahují špičkového výkonu s pouhou třetinou spotřeby energie. To znamená neuvěřitelnou výdrž baterie. Stejně jako smartphony nabízejí i notebooky s procesory ARM vynikající dobu provozu a dobu v pohotovostním režimu v řádu desítek hodin – to je docela rozdíl oproti tomu, na co jste dnes zvyklí.

Vivobook S15 S5507 je první model svého druhu, který si můžete předobjednat již dnes.

Hlavní parametry modelu Vivobook S15

 • OS: Windows 11 Pro
 • CPU: Qualcomm Snapdragon X Elite
 • RAM: 16 nebo 32 GB LPDDR5x
 • Úložiště: 1 nebo 2 TB PCIe Gen 4
 • Displej: 3K OLED 120Hz, 16:9
 • Baterie: 70 Wh (výdrž baterie více než 17 hodin)
 • Konektory: 2x USB4, 2x USB 3.2 Gen1 Type A, 1x čtečka Micro SD karet, 1x HDMI 2.1, 1x 3,5mm audiokonektor
 • Rozměry: 352 x 227 x 14,7- 15 mm
 • Hmotnost: 1,5 kg
 • Materiál: kov
 • Doporučená cena: od 35 990,- vč. DPH
CC Brandstory

Článek vznikl ve spolupráci s ASUS