Lídr na trhu flexibilních kanceláří Scott.Weber Workspace dále expanduje a otevírá dvě lokality

Scott.Weber Workspace, jenž provozuje flexibilní kanceláře, coworkingové i eventové prostory, v nových lokalitách The Park a Port7 nabídne 830 kancelářských míst.

budova-port7-10-min

Foto: Scott.Weber Workspace

Budova Port7 v pražských Holešovicích

Koncept privátních flexibilních kanceláří, kde mohou klienti podle aktuálních potřeb měnit počty využívaných pracovních míst v nadstandardně vybavených kancelářích a neuvazovat se dlouhodobými smlouvami, se v České republice těší rostoucí popularitě. Spolu se zájmem o tyto prostory roste i nabídka lídra na trhu Scott.Weber Workspace, který se rozšiřuje o dvě nové pražské lokality – The Park a Port7. Prostory lákají například na všudypřítomnou zeleň, privátní střešní terasy, zasedačku na Vltavě i zážitkovou světovou kuchyni.

Kanceláře uprostřed parku

Komplex The Park nacházející se na pražském Chodově je vzhledem k charakteru sídlících firem označován jako „pražské Silicon Valley“. Celý kampus je koncipovaný jako park. Velký důraz je zde kladen na propojení inspirativního prostředí k práci a odpočinku s veřejným prostorem plným zeleně, který nabízí nespočet volnočasových aktivit. Centrální část kampusu je lemovaná kavárnami a restauracemi, fitness centrem, lékárnou, čistírnou či trafikou.

V souladu s přírodou jsou koncipovány i vnitřní prostory s kapacitou 290 kancelářských míst. Nechybí ani sdílená místa ve stylu gamingu a golfový odpalový trenažér pro vyznavače aktivního PC hraní. K pořádání vlastních akcí mohou klienti využít kavárnu či night bar. „Kanceláře jsou dnes místem pro spolupráci a socializaci. Zaměstnanec by se tam měl cítit především příjemně a mít k dispozici potřebné vybavení stejně tak jako místo pro odpočinek, setkávání či kvalitní stravování. Jedině spokojený zaměstnanec totiž dokáže podat skvělý výkon,“ vysvětluje Adam Zvada, zakladatel a ředitel Scott.Weber Workspace.

Zasedací místnost na vodě a dojíždění do práce lodí

Nově vybudovaný komplex Port7 ležící na samém břehu Vltavy je v mnoha ohledech unikátním kancelářským projektem. Scott.Weber zde nabídne prostory koncipované jako přístav. „Port7 naplno využívá potenciál lokality na břehu Vltavy. Naši klienti si zde mohou pronajmout zasedací místnosti přímo na vodě. K dispozici jim bude i střešní terasa s výhledem na holešovickou náplavku, která je díky privátnímu baru ideální k pořádání firemních i soukromých akcí,“ říká Zvada.

Velkým unikátem lokality je pravidelná lodní linka. Lidé zde mohou k dopravě v rádiusu 50 metrů využít i vlak, metro, tramvaj, autobus či auto. Ke komplexu také vede nově zrekonstruovaná cyklostezka a běžecká trasa vedoucí až do Stromovky. Sportovci zde mohou vyzkoušet některý z vodních sportů, například paddleboarding. Gastro nadšencům bude k dispozici nový koncept restaurace se zážitkovou kuchyní z celého světa. Nebudou chybět ani firmy provozující fitness a wellness služby, školka, lékárna a další.

Ve flexibilních kancelářích je budoucnost

Kromě nových lokalit rozšířil Scott.Weber Workspace své prostory ve stávajícím konceptu Atrium Flóra, kde se kanceláře nachází v budově obchodního centra. V prvním pololetí tak bude Scott.Weber Workspace v Praze provozovat hned dvanáct center o téměř pěti tisících pracovních místech.

„Jde o specifický segment kancelářských prostor, který se v první řadě zaměřuje na pohodlí nájemce. Náš klient se nemusí starat o správu budovy, servis s tím spojený, ani zajišťování dalších podpůrných služeb. Od toho jsme tu my. On se tak může plně soustředit na svou práci a budování spokojenosti svých zaměstnanců. Firmám způsobuje provoz vlastních kanceláří nejedno nepříjemné úskalí. Často k nám přichází právě proto, že už je nebaví tyhle problémy řešit. Vtipné je, že ačkoliv se na nás zpočátku obracejí kvůli jistotám v podobě kvalitního zázemí a vybavení, nakonec u nás zůstávají zejména kvůli komunitě, kterou v našich centrech vytváříme,“ vysvětluje Zvada.

Příjemné kanceláře motivují k docházení do práce

Zaměstnanci v posledních letech stále více dbají o svou mentální i fyzickou pohodu. Častěji si proto všímají prostředí, ve kterém pracují. Průzkum Ipsos Instant Research pro Scott.Weber Workspace ukázal, že se zaměstnanci a zaměstnavatelé často rozchází v názorech na to, jak má kancelářské pracovní prostředí vypadat. Více než polovina (52 %) pracovníků považuje prostor, kde pracuje, za nevyhovující. Nejvíce jim schází místo k pauzám a odpočinku. 78 % zaměstnavatelů se přitom domnívá, že jsou jejich zaměstnanci s vybavením kanceláří spokojeni.

Nedostatek možností odpočinku a relaxačních zón má prokazatelně negativní vliv na produktivitu zaměstnanců. Pozitivně naopak působí sdílené designové prostory, které podněcují kreativitu. Někteří konzervativně uvažující manažeři si bohužel stále myslí, že nejefektivněji využitý je prostor se stoly a počítači a nepracovní prostory jsou zbytečné a drahé. Opak je však pravdou a stále více firem si to naštěstí uvědomuje. Tato změna myšlení přichází i s nástupem mileniálů a generace Z do pracovního procesu,“ uzavírá Zvada.

Článek vznikl ve spolupráci se společností Scott.Weber Workspace. Brandstory je speciální formát obsahu, který vzniká plně v režii partnera, redakce pouze provádí jeho korekturu. Více najdete zde.