Britové blokují spojení Avastu s jeho americkým konkurentem. Velký obchod se znovu odkládá
Spojení českého antivirového obra s NortonLifeLock se může protáhnout i do konce roku.
V situaci okolo očekávaného – a pro český byznys historického – spojení Avastu s americkým konkurentem NortonLifeLock dochází k dalšímu rozuzlení. Po nedávném odsunu termínu fúze přišel problém ze strany britského antimonopolního úřadu, kvůli kterému se zkompletování obchodu nestihne v plánovaný termín 4. dubna, ale nejspíš až v polovině roku. Možná dokonce až jeho koncem.
Britští regulátoři vyjádřili okolo fúze českého antivirového obra a společnosti NortonLifeLock, která byla oznámena loni v srpnu, pochybnosti už před pár týdny. Obávali se, že spojení obou firem naruší hospodářskou soutěž, a proto v polovině března přišli se zprávou, že případ podrobí hloubkovému šetření. Což se podle mluvčí Avastu nyní má odehrávat.
To je důvod, proč sloučení v termínu 4. dubna, na kdy bylo plánované po přesunutí z původního termínu 24. února, neproběhne. Kvůli projednávání britských regulátorů, kteří se domnívají, že po spojení Avastu Avast Česká softwarová společnost Avast patří k nejznámějším a nejúspěšnejším hráčům v odvětví… Rok založení:1988Sídlo:Praha (ČR) Více informací s NortonLifeLock budou mít zákazníci horší podmínky při hledání softwaru pro kyberbezpečnost, se termín očekávané fúze znovu přesouvá.
Přesné datum spojení, v rámci kterého je NortonLifeLock za českou společnost ochoten zaplatit zhruba 186 miliard korun, zatím není známo. Nejbližší časový horizont je polovina letoška, ale je možné, že se celá situace natáhne ještě o několik měsíců, tudíž by mohlo být jasno až koncem roku. Antimonopolní úřady Spojených států, Německa a Španělska s fúzí problém nemají.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsAvast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma uvádí, že zaměstnává více než 1 700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.
NortonLifeLock sídlí ve městě Tempe v americkém státě Arizona. Podnik má tržní hodnotu kolem 17,5 miliardy dolarů a dříve na trhu působil pod názvem Symantec. Sekci výrobce bezpečnostního softwaru Symantec zaměřenou na podniky a úřady ovšem v roce 2019 prodal americkému výrobci čipů Broadcom. Jeho nejvýraznějšími obchodními artikly jsou nyní antivirus Norton a produkty LifeLock na ochranu proti krádeži identity.
S přispěním ČTK.