Byt na Královských Vinohradech ukazuje, že i v pronájmu lze bydlet královsky
S byty zařízenými do posledního detailu se budeme podle designérek setkávat stále častěji. Ten na Vinohradech ukazuje, jak malý prostor nafouknout.
Proměna bytu nedaleko oblíbeného pražského parku Grébovka ukazuje, že i v pronájmu se dá žít jako v malém nebi. Majitelé investičního bytu totiž přistoupili k rekonstrukci, které dominují světlé barvy včetně modré. Blízko jsou navíc vinice. Prostě nebe, jak má být.
Unylých a levně vybavených bytů, které slouží k pronájmu, jsou mraky. I tenhle takový mohl být. Jeho majitelé se ale rozhodli udělat z 45 metrů čtverečních plnohodnotné místo k žití. Přizvali si k tomu Atelier Monday, který se specializuje na interiéry.
„Přestože jde o byt na pronájem, majitelé k němu přistoupili netypicky, je totiž vybavený s důrazem na útulnost a na detail. Dekorace jsou vymyšlené do posledního polštářku. To je trend, se kterým se budeme setkávat čím dál častěji. Už nyní je vidět, že i developeři zařizují byty daleko důkladněji, než bylo zvykem,“ popisuje jedna z designérek bytu na Královských Vinohradech Tereza Ptáček.
Ateliéru se sem podařilo vměstnat všechny funkce, které člověk ve vinohradském bytě potřebuje. K útulnosti má nakročeno už díky své rozloze. K tomu, aby byl také praktický, už méně. O tomhle bytě to ale neplatí a je stejně útulný jako praktický.
Atelier Monday v první řadě byt vizuálně nafoukl, a to pomocí barev. Do interiéru zvolil krémovou, béžovou a bílou, které pomohly prostor opticky zvětšit a prosvětlit. K nim přibyla také holubí modř, která je v části ložnice a opticky ji odděluje od zbytku bytu. Barvy doprovázejí přírodní materiály, v bytě jsou dřevěné podlahy, na nábytku a doplňcích je přírodní výplet a designérky použily také mramor a mosaz. Zdobné lišty doplňují industriální prvky.
Ty jsou použité také na prosklených stěnách, které dodávají bytu efekt většího prostoru. Designérky jimi oddělily jednotlivé části bytu, ve kterých díky tomu zůstalo světlo.
Dominantou vinohradského bytu je ale kuchyň, kde je kromě klasických skříněk i otevřená police s keramikou. „Prostor je využitý do posledního metru, což dokresluje i na míru vestavěný pracovní kout, kam je možné se skrýt se svou prací před ostatními. Přestože je tak člověk prakticky ve středu všeho dění, má pocit soukromí,“ líčí designérka Anna Teresa Hamerská.