Český Placehunter loví výlety i za hranicemi. Nově přináší krásy Rakouska a Slovenska

Lidé s placenými účty mohou v aplikaci nyní objevovat téměř 200 nových lokalit.

ph_photo_2-min

Foto: Placehunter

Eliška Hudcová a Jaroslav Janouš, zakladatelé projektu Placehunter

0Zobrazit komentáře

Mobilní aplikace Placehunter až doposud nabízela tipy na zajímavá a neokoukaná místa v České republice. Nyní se však vydává i za hranice a svým uživatelům odkrývá krásy Rakouska a Slovenska. S její pomocí na místo bez problému trefíte a ještě se o něm dozvíte všechny základní informace.

Cílem aplikace je nabízet cestovatelům možnost trávit více času objevováním než plánováním. Proto ji její zakladatelé Eliška Hudcová a Jaroslav Janouš koncipovali jako nástroj, který může přinést inspiraci. Zároveň ale poradí, jak se na místo dostat, a také přináší popis lokality spolu s možností označovat si oblíbená a již navštívená místa.

Aplikaci, která byla vydána v dubnu minulého roku, si již stáhlo přes 100 tisíc uživatelů. Díky propojení s portálem Amazing Places a Gastromapou Lukáše Hejlíka se mohou zároveň dozvědět, kam v okolí vybraného místa složit hlavu. Případně kam si zajít na opravdu dobré jídlo.

Celá aplikace běží v takzvaném freemium modelu, přičemž je její základní verze nabízena zcela zdarma. Obsah není nikterak omezen o funkce, uživatelům je však k dispozici přibližně jen 20 procent ze všech tipů na výlety. Ty přibývají každý měsíc, ale pokud si je chce člověk zobrazit všechny, musí investovat do prémiového účtu.

placehunter1

Foto: Placehunter

Placehunter nyní přináší vybraná místa také v Rakousku a na Slovensku

Plnohodnotnou placenou verzi si může tzv. osahat skrze sedmidenní zkušební dobu. Po ní se mu prémiový obsah odemkne zdarma. 51 míst volně dostupných v České republice se tak rázem rozšíří na 247. S novou expanzí do zahraničí se počty míst pro platící i neplatící uživatele aplikace razantně rozšiřují.

Krásy Alp, Tater a dalších míst

První zemí se stalo Rakousko, kde Placehunter zve na ledovcová jezera, vrcholky Alp, historické, ale i současné památky. A také na zcela novou kategorii Ferraty, tedy stezky vyžadující mírně horolezecké schopnosti. Rakouská expanze zahrnuje 129 míst, přičemž 21 z nich je dostupných majitelům free účtů.

Druhou zemí, kam Placehunter expandoval, je Slovensko. Zde opět zve především na krásná místa v přírodě, rozhledny i historické památky, jako jsou hrady či zámky. Ale také na architektonické skvosty. Celkem se zde uživatelům aplikace otevírá 52 míst, z toho 11 jich je přístupných v neplacené verzi aplikace.

Počty lokalit v zahraničí se navíc stejně jako v případě Česka budou pravidelně rozrůstat. Placehunter ještě k tomu využil přítomnosti Amazing Places právě v Rakousku a na Slovensku. A tak i v těchto zemích mohou uživatelé nalézt nejen tipy kam vyrazit, ale také kde se dobře vyspat.

„S gastrem hledáme cesty, které bychom mohli v zahraničí využít. Gastromapa to nebude, jelikož je výhradně Česká. Uvidíme, zdali se nám podaří dohodnout s nějakými zahraničními výběrovými gastro projekty,“ vysvětluje Janouš.

Placehunter nově láká své uživatele třeba do slovenských Tater

Rakouskem a Slovenskem by však měla expanze aplikace teprve začít. Cílem je v následujících letech postupně pokrýt většinu Evropy s tím, že v příští sezóně by měla být již dostupná Itálie, Švýcarsko a Německo.

Sama aplikace by se navíc měla otevřít nejen českým turistům, ale i obyvatelům těch zemí, kde se zabydlí. „Plán je takový, abychom se usadili a rovnoměrně pokryli místa v dané zemi a následně nabídli aplikaci i zahraničním objevovatelům,“ uzavírá Jaroslav Janouš.

Načítám formulář...