Česká jednička v rozvozu jídel zpracuje objednávku každé 3,4 sekundy. Ovládá 75% trhu

Screen Shot 2015-09-01 at 12.11.40
0Zobrazit komentáře

V listopadu roku 2012 vznikl jako jeden z prvních projekt s rozvozem jídel, který nabízel pokročilý objednávkový systém a jiný přístup zákazníkům – DameJidlo.cz, které založil Tomáš Čupr s finanční podporou skupin Miton a Enern, což dopomohlo k letošnímu odprodeji německým Delivery Hero. Bylo to součástí větší akvizice za stovky milionů korun, ve které chtělo Delivery Hero získat monopolní pozici na českém trhu a kromě DameJidlo.cz koupilo i JidloTed.cz.

Od té doby si drží DameJidlo svojí dominantní pozici v rozvozu jídel po celé ČR. Odhadovaný podíl objednávek na portálu a mimo něj je zhruba 75:25% a meziroční nárůst 73% – ke konci minulého roku DJ generovalo již více než 125 tisíc objednávek měsíčně. V databázi je aktuálně přes 2000 restaurací ve 150 městech, ve kterých při špičce objednávají zákazníci průměrně každé 3,4 sekundy a jídlo dostanou přibližně do 40 minut.

devhero

Přečtěte si takéDelivery Hero, které koupilo české Damejidlo.cz a Jidloted.cz, odprodalo 30% podíl za 13,87 miliard korun!Delivery Hero, které koupilo české Damejidlo.cz a Jidloted.cz, odprodalo 30% podíl za 13,87 miliard korun!

Ze statistiky vyplývá, že 90% všech objednávek navíc realizují pravidelní (věrní) zákazníci. Nedávno navíc DameJidlo spustilo dovoz předpřipravených piknikových košů do vybraných pražských parků. Něco podobného již kolem léta testoval konkurenční projekt Ordr, slibující rozvoz do 10 minut.