Česká technologická firma Cleverlance loni utržila přes miliardu korun. Letos se zaměří na západní Evropu

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

cleverlance-office

Foto: Cleverlance

Nové kanceláře Cleverlance na Palmovce

0Zobrazit komentáře

Velmi úspěšný rok má za sebou tuzemská technologická firma Cleverlance, jejíž konsolidovaný obrat v roce 2018 dosáhl na 1,1 miliardy korun. Jedná se o vůbec nejúspěšnější výsledek v historii softwarové firmy, která se loni vedla mnoha zakázek pro velké klienty doma i v zahraničí také přestěhovala do nových kanceláří v Praze i Brně. Letos chce ještě více působit v zahraničí.

Je to vůbec poprvé, kdy se v Cleverlance dostali přes miliardový obrat, přičemž provozní zisk za loňský rok činil 67,9 milionu korun. Meziročně to znamená růst provozního zisku o více než 50 procent a výkonný ředitel Cleverlance Enterprise Solutions Petr Štros očekává vzhledem k vysoké poptávce po komplexních softwarových řešení, na které se jeho firma zaměřuje, i letos další růst.

petr-stros-cleverlance

Foto: Cleverlance

Petr Štros, výkonný ředitel Cleverlance

„Rok 2018 patřil určitě k vůbec nejlepším letům v celé historii společnosti Cleverlance. Jako jeden z velkých strategických úspěchů vnímáme vstup na německý trh, který je pověstný svým zaměřením na kvalitní technologie,“ uvedl pro CzechCrunch Petr Štros a dodal, že další kroky jeho firmy by mohly směřovat také například do Rumunska: „Uvažujeme tam o zřízení nového vývojového centra.“

První česká multibankovní aplikace

V nejbližších letech je ovšem pro Cleverlance klíčový rozvoj zejména na západních trzích, konkrétně v Německu, Rakousku a Švýcarsku, kde se čeští vývojáři dostávají ke stále významnějším zakázkám. V loňském například pracovali na různých projektech pro celou skupinu Deutsche Telekom.

„V letech 2019 a 2020 se chceme soustředit na zahraniční rozvoj zejména v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Především německý obchodní tým, který zde buduje svou pozici už od roku 2017, může pokračovat v rozvoji postaveném na získaných zkušenostech a již běžících zákaznických projektech,“ doplňuje Štros, který se se svými kolegy během loňského roku přesunul do nového Open Parku III na pražské Palmovce. Stěhovala se také brněnská pobočka, a to do kanceláří ve Slatině.

cleverlance-office-palmovka1

Foto: Cleverlance

Kanceláře Cleverlance v Praze na Palmovce

Na domácí scéně patří vedle operátorů jako T-Mobile nebo Vodafone a Škody Auto mezi největší klienty Cleverlance především celá řada českých bank, kterým český softwarový obr, v jehož řadách dnes působí více než 800 specialistů, pomáhá vyvíjet multikanálové bankovní systémy, a to včetně pobočkových aplikací, internetových a mobilních bankovnictví a mnoha dalších služeb. Právě Cleverlance ostatně stojí za první tuzemskou multibankovní aplikací Richee, kterou vyvinulo pro banku Creditas.

herman-11

Přečtěte si takéRevoluce v kanceláři. Herman Miller začíná v Česku nabízet své technologické řešení pro ergonomické sezení při práciRevoluce v kanceláři. Herman Miller začíná v Česku nabízet své technologické řešení pro ergonomické sezení při práci

Na začátku letošního roku pak do Cleverlance vstoupil třetí nejbohatší Čech Karel Komárek se svou investiční skupinou KKCG, když získal většinové podíly ve společnostech Cleverlance Enterprise Solutions a AEC. Ty se soustředí mimo jiné právě na vývoj softwaru a mobilních aplikací pro banky. V letošním roce tak budou v Cleverlance hledat i synergie v rámci skupiny KKCG, které od roku 2017 patří například český poskytovatel ICT služeb Autocont. Konsolidovaný obrat celé skupiny KKCG tak dnes činí již přes 5 miliard korun.

cleverlance-office-palmovka2

Foto: Cleverlance

Kanceláře Cleverlance v Praze na Palmovce

Qinshift Czechia

Pojďme společně změnit svět.

Klíčoví lidé

stros-cleverlance3

Petr Štros

Jednatel

CzechCrunch Jobs