Třetí nejbohatší Čech Karel Komárek vstupuje s KKCG do české vývojářské společnosti Cleverlance

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

karel-komarek-kkcg

Foto: KKCG

Miliardář Karel Komárek, majitel skupiny KKCG

0Zobrazit komentáře

K významnému nákupu se hned zkraje roku odhodlala investiční skupina KKCG, za kterou stojí miliardář Karel Komárek. Od tuzemské skupiny ICT firem Cleverlance Group kupuje většinové podíly ve společnostech Cleverlance Enterprise Solutions a AEC, jež se soustředí na vývoj softwaru a mobilních aplikací pro banky a další velké české firmy a také počítačovou bezpečnost. Pod křídly KKCG díky tomu vznikne unikátní dodavatel ICT služeb s více než 1 800 zaměstnanci, jehož konsolidovaný obrat přesáhne 5 miliard korun. Zisk EBITDA má činit více než 300 milionů korun.

Významnou tuzemskou IT transakci, jejíž finanční detaily nebyly zveřejněny, musí potvrdit ještě antimonopolní úřad, ale jakmile ji schválí, získá KKCG většinový podíl jak v Cleverlance ES, tak AEC. V první jmenované firmě získá KKCG 70 procent, ve druhé pak 55 procent. Zbylé podíly si udrží Cleverlance Group a v AEC také její výkonný ředitel Tomáš Strýček.

„Zakoupením většinových podílů v AEC a Cleverlance Enterprise Solutions pokračuje skupina KKCG ve své dlouhodobé strategii, jejímž cílem je vybudovat ICT holding. Ten by měl zastřešovat skupinu specializovaných firem, které budou společně schopny nabídnout klientům ucelenou řadu ICT služeb a produktů,“ komentuje investiční ředitel KKCG Michal Tománek s tím, že současná transakce navazuje na nákup majoritní části holdingu Autocont na konci roku 2017.

cleverlance-office

Foto: Cleverlance

Nové kanceláře Cleverlance na Palmovce

Právě Autocont je největším nezávislým českým poskytovatelem ICT služeb a součástí ICT portfolia KKCG jsou také datová centra společnosti DataSpring a SafeDX, společnost Conectart nebo startuupy, které získal fond Springtide Ventures v Čechách a v Izraeli. Ostatně právě ve startupech se KKCG a Cleverlance Group již před pár lety potkali, když obě strany v různých fázích investovaly do projektu Threatmark.

„Jsme nadšeni z toho, že můžeme být součástí ambiciózního plánu KKCG vybudovat středoevropského lídra v oblasti ICT a SW řešení. Technologický pilíř KKCG již dnes zahrnuje ty nejdůležitější firmy z oblasti ICT služeb, HW a SW infrastruktury resp. cloudových služeb. Rozšířením o Cleverlance Enterprise Solutions a AEC tak KKCG dále posílí přístup do tzv. enterprise segmentu se zaměřením na dodávku aplikačního vývoje a ICT bezpečnosti,“ uvedl Jiří Bíba, výkonný ředitel a člen představenstva Cleverlance Group.

wolt-brno

Přečtěte si takéRozvozová služba Wolt vstupuje do Brna. Láká na doručení jídla z oblíbených restaurací do 30 minutRozvozová služba Wolt vstupuje do Brna. Láká na doručení jídla z oblíbených restaurací do 30 minut

Hlavním cílem pro investiční skupinu třetího nejbohatšího českého podnikatele Karla Komárka prý bude zajištění přístupu na zahraniční trhy a také podpora pro dynamičtější rozvoj vlastních softwarových řešení a služeb. To potvrzují i slova Jiřího Bíby z Cleverlance, který věří, že s prostředky od KKCG bude možné posunout silnou lokální firmu do skutečného regionálního hráče, a v podobném duchu ho doplňuje i Tomáš Strýček z AEC: „Od začlenění do této významné skupiny si slibujeme zejména vstup na další zahraniční trhy. Již nyní má AEC za sebou úspěšné referenční projekty ve 28 zemích světa.“

Pro investiční skupinu KKCG nicméně není ICT jediným byznysem. Ve správě má firmy, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 5,2 miliardy eur (134 miliard korun). Vedle zmíněných ICT firem drží KKCG podíly například v MND, Sazka Group, US Methanol, CK Fischer a dalších, z nichž všichni dohromady zaměstnávají přes 3 500 zaměstnanců a vyvíjejí podnikatelské aktivity v 19 zemích světa.

Qinshift Czechia

Pojďme společně změnit svět.

Klíčoví lidé

stros-cleverlance3

Petr Štros

Jednatel