Česká umělá inteligence analyzuje rentgeny plic a míří do Evropy. Carebot zároveň získal investici

S podporou investorů kromě expanze po kontinentu startup chystá rozšíření svého softwaru i na mamografii a zlomeniny.

Peter BrejčákPeter Brejčák

misar-a-kvak

Foto: Carebot

Daniel Kvak a Matěj Misař ze startupu Carebot

0Zobrazit komentáře

Anomálie na rentgenových snímcích většinou hledají lidští lékaři, nemusí si však každé maličkosti všimnout. Právě v tom jim pomáhá český startup Carebot, jehož umělá inteligence analyzuje rentgeny plic a identifikuje potenciální nálezy důležité pro prevenci i včasnou diagnostiku. Teď oznámil zásadní novinky: kromě uzavření nového investičního kola získal také mezinárodní licenci, což mu otevírá dveře do celé Evropy. Přinášíme souhrn nejdůležitějších informací.

Zainvestovaný startup: Carebot

Kdo investuje: Karel Bastl, Roman Trachta, inovační laboratoř Pilulka Lab, Lukáš Kopčaj, Eva Janečková, venture kapitálová společnost Startguide VC, skupina BHM group Tomáše Krska a Gain Ventures.

Kolik: 1,2 milionu eur (30 milionů korun)

Kolik již startup získal celkem: Dle portálu Crunchbase Carebot předtím získal 800 tisíc eur (20 milionů korun), pro Pilulka Lab byl prvním podpořeným startupem.

Co Carebot dělá: Využívá umělou inteligenci pro analýzu rentgenových snímků plic. Pomáhá tak lékařům rychleji a přesněji identifikovat potenciální nálezy, což je důležité pro prevenci i včasnou diagnostiku a léčbu.

carebot-ux

Foto: Carebot

Ukázka analýzy Carebotu v praxi

Proč je to zajímavé: Carebot získal i mezinárodní certifikaci. Díky této licenci může nabízet software pro analýzu rentgenových snímků plic nemocnicím a radiologickým oddělením po celé Evropě.

Zakladatelé: Daniel Kvak, Karolína Kvaková a Matěj Misař

Kde všude působí: Carebot byl už nasazen v pilotním testování ve více než deseti nemocnicích v Česku a na Slovensku, zájem prý mají i v Polsku, Německu a Velké Británii. Primární cílovou skupinu Carebotu představují evropská zdravotnická zařízení, především nemocnice a radiologická oddělení. „Až dosud jsme naše řešení kvůli absenci certifikace poskytovali v testovacím režimu,“ vysvětluje spoluzakladatel Matěj Misař.

Co plánuje dál: Kromě expanze po Evropě chystá rozšíření svého softwaru i na mamografii a zlomeniny. „Nyní se chystáme rozšířit naše služby do dalších oblastí medicíny včetně mamografie a hodnocení rentgenových snímků skeletu, což Carebotu umožní asistovat lékařům při identifikaci snadno přehlédnutelných fraktur a kostních lézí,“ komentuje Misař.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs