Čeští Credo Ventures investovali desítky milionů korun do českého startupu MANTA

Michal PtáčekMichal Ptáček

manta
0Zobrazit komentáře

Český investiční fond Credo Ventures, investující do ambiciozních technologických startupů z tuzemska i ze světa, rozšiřuje své investiční portfolio o další technologickou firmu. Credo společně s německým venture kapitálovým fondem Senovo seed investicí zafinancovalo česko-americký startup MANTA.

Manta ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým a Matematicko-fyzikální fakultou Karlovy univerzity vyvinula nástroj pro automatickou analýzu informačních toků v Business Intelligence, umožňující firmám automatizované mapování datových toků v komplexních Business Intelligence prostředích. Ty tak zjednodušeně řečeno mohou optimalizovat své systémy, snížit náklady na vývoj, provádět dopadové analýzy a zároveň vyhovět regulatorním požadavkům jako jsou GDPR, CCAR nebo HIPAA.

Zástupci Credo Ventures pro CzechCrunch potvrdili informaci, že výše investice se pohybovala v řádu nižších desítek milionů korun.

sgnsignals

Přečtěte si takéLukáš Konečný: Český kryptoměnový startup Signals aneb jak nedělat ICOLukáš Konečný: Český kryptoměnový startup Signals aneb jak nedělat ICO

Trh data governance řešení v posledním roce doslova explodoval. Velké i menší společnosti si začínají stále intenzivněji uvědomovat, že pokud mají v datech nepořádek a nerozumí jim, nespasí je sebevětší investice do umělé inteligence, velkých dat nebo data science. To pro Mantu představuje obrovskou příležitost,“ říká Tomáš Krátký, CEO Manty.

Podobných nástrojů je na globálním trhu samozřejmě celá řada, kde však český startup vyčnívá, je především schopnost automaticky „rozluštit“ programový kód a mapovat datové toky i v komplexních prostředích skládajících se z milionů řádků kódu. Zákazníci české služby, mezi které patří firmy jako PayPal, Comcast, Vodafone nebo OBI, tak nejsou závislé na manuální práci a mohou implementovat data governance program (data governance = celkové řízení podmínek, obsahu, použitelnosti, dostupnosti a celkové kvality dat v organizaci tak, aby vše bylo v souladu s potřebami procesů organizace napříč celým podnikem).

manta1

Máme za sebou neuvěřitelnou první polovinu roku, ale cítil jsem, že náš potenciál je ještě výrazně větší a ten správný okamžik pro vstup investičního partnera je právě nyní. Jsem nesmírně šťastný, že jsme na palubu získali takové silné hráče, jakými jsou Senovo a Credo. Investované prostředky nám umožní výrazně rychleji rozšířit obchodní i vývojový tým, upevnit naši pozici jedničky v automatizaci datových toků a akcelerovat náš růst na trzích v USA a v západní Evropě. A první kroky už se dějí,“ vypočítává Krátký.

„V květnu jsme otevřeli kanceláře na východním pobřeží USA, od dubna zdvojnásobili počet lidí ve vývojovém týmu a podepsali několik nových klientů, špiček ve svých odvětvích. Je to neuvěřitelná jízda,“ dodává.

credo

Credo Ventures

Efektivní nasazení data governance řešení je jedna z hlavních výzev, kterým velké společnosti čelí. Ruční mapování a statické obrázky, které z něj vzniknou, už dnes agilním ‚data-driven‘ organizacím k ničemu nejsou. MANTA je světovou špičkou a vyrábí kritickou součást jakéhokoliv funkčního data governance řešení,“ popisuje Markus Grundman, partner v Senovo, motivy, které ho vedly k investici.

„Čím více jsme se o Mantu zajímali a čím více jsme mluvili s jejich zákazníky, tím více jsme byli přesvědčeni, že MANTA vyvinula prvotřídní technologii. A tahle technologie, kterou stvořilo nadšení a schopnosti Tomáše a jeho týmu, umí přinést potřebnou transparentnost do stále komplikovanějších a neprůhlednějších IT systémů,“ říká Vladislav Jež, partner v Credo Ventures.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym