Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research představil novou tiskárnu a také posilu z Foxconnu

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Velkou posilu do svého týmu dnes ohlásila česká společnost Prusa Research, která patří mezi největší světové výrobce 3D tiskáren pro poloprofesionální a domácí použití. Firmu, za kterou stojí její zakladatel Josef Průša, společně s kolegou Ondřejem Průšou, totiž posiluje Martin Rezler, který předtím 9 let působil ve známé tchaj-wanské společnosti Foxconn.

Ta se kromě výroby spotřební elektroniky, věnuje například i dodávání součástek pro největší světové technologické leadery, v čele s americkým Applem.

prizeo

Přečtěte si takéCustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelemCustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelem

Rezler měl ve Foxconnu jakožto Senior Warehouse Specialist po dobu svého působení na starost tým specialistů a inženýrů, jejichž úkolem bylo zefektivnění a automatizace procesů. A právě své zkušenosti by měl nyní uplatnit i v novém působišti.

„S Martinem jako posilou týmu jsme se přiblížili našemu cíli vyrábět do roka 5 000 tiskáren měsíčně, tedy zdesetinásobení současné výroby. To při současných číslech znamená dostat se na obrat ve výši 1 miliardy korun“, říká Josef Průša

V Prusa Research, kteří mimochodem před pár hodinami představili nejnovější model své tiskárny s názvem: Original Prusa i3 MK2, který nabízí například novou vyhřívanou podložku MK42, automatickou 9bodovovou kalibraci pomocí indukční sondy, odolnější tiskový povrch nebo zvětšený tiskový prostor, bude Rezler působit na pozici operations director a kromě samotné výroby 3D tiskáren, se bude věnovat také hospodaření se zdroji a skladovému hospodaření.

prusa
Nejnovější tiskárna z dílny Prusa Research: Original Prusa i3 MK2

foto: Prusa Research

Diskuze (0)

Novinka

Anonym