Čeští STRV se podíleli na vývoji chytrého diktafonu Otter, který získal investici 13 milionů dolarů

Jiří SvobodaJiří Svoboda

TZ_Diktafon s umělou inteligencí, to je americká aplikace Otter, na jejímž vývoji se podílelo STRV_1
0Zobrazit komentáře

České studio STRV si připisuje do svého portfolia vývoj další aplikace. Jedná se o chytrý diktafon jménem Otter, který dokáže díky umělé inteligenci přepisovat dlouhé mluvené konverzace do textu. Pomocí této aplikace tak lze nahrávat například rozhovory či schůzky a zpětně je přehrávat a číst.

Otter je navržen tak, aby dokázal porozumět dlouhým konverzacím mezi několika lidmi, jedná se tedy o odlišný přístup, než jaký praktikují například hlasoví asistenti Google Assistant nebo Alexa. Podle Sama Linga z AISense, které stojí za aplikací Otter největším dílem, nejsou současné technologie dostačující pro konverzaci mezi dvěma či více lidmi.

Alza.cz_Výdej-2-e1481983222666

Přečtěte si takéAlzu napadli podvodníci, kteří nakupovali přes cizí zákaznické účty. Na vině byla nejspíš slabá heslaAlzu napadli podvodníci, kteří nakupovali přes cizí zákaznické účty. Na vině byla nejspíš slabá hesla

„Lidské schůzky jsou většinou komplikované a mohou trvat celé hodiny. Hlasoví asistenti jsou ale připraveni na krátké otázky typu ‚jaké bude dnes počasí‘,“ vysvětlil Ling v únoru pro TechCrunch. Pro použití Otteru není potřeba nic víc než stisknutí tlačítka pro nahrávání. Výslednou konverzaci lze poté pojmenovat, uložit do složky čí sdílet s kolegy ve skupině.

„V STRV jsme sami začali na některých poradách používat Otter, ovšem při všech setkáních s klientem z AISense je spuštěná aplikace samozřejmostí, aby se nikdy na nic nezapomnělo. Je až neuvěřitelné, jak se Otteru podařilo posunout umělou inteligenci rozeznávají lidský hlas. Technologie má samozřejmě své drobné mouchy, ale již dnes je vidět značný potenciál podobné služby, protože v USA vyvolalo spuštění aplikace velké mediální ohlasy,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO STRV.

Otter je dostupný na iOS, Android a na webu a prozatím rozpozná pouze hovory v angličtině, protože chce cílit primárně na USA a jiné anglicky mluvící země. V současné době je aplikace zdarma, avšak v budoucnu by v případě zpoplatnění mělo dojít na další funkcionality, jako například nahrávání telefonických hovorů.

STRV stálo za vývojem webu a aplikace

AISense, které je hlavním výrobcem aplikace, vybralo od investorů celkem již 13 milionů dolarů, především na vývoj Otteru, přičemž jeho šéf Sam Lig pracoval dříve pro Google a vytvořil například systém pro získávání polohy uživatelů map. STRV, které za svou desetiletou existenci vytvořilo přes 200 projektů, zkompletovalo pro AISense samotnou aplikaci a interaktivní web.

strv founders (2)

Martin Šťáva, Lubo Smid, Pavel Zeifart a David Semerád, zakladatelé STRV

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

STRV

STRV je česká technologická společnost zaměřující se na vývoj softwarových…

Klíčoví lidé

lubo-smid3

Lubo Smid

CEO