Čínská „kopie“ SoundCloudu ohlašuje investici ve výši 11,5 milionů dolarů. Oba startupy mají dokonce stejného investora

Michal PtáčekMichal Ptáček

ximalaya
0Zobrazit komentáře

Stále aktivnější čínská technologická scéna oznamuje další relativně velkou a především pikantní investici. Čínský projekt Ximalaya, který podobně jako SoundCloud umožňuje uživatelům uploadovat hudbu a následně ji sdílet s ostatními, totiž právě získal investici ve výši 11,5 milionů dolarů. Pikantní na ní jsou pak především dvě věci:

1. Ximalaya ji ohlašuje v době, kdy se hodně začíná mluvit o tom, že samotný SoundCloud je na prodej.

soundcloud_sanfrancisco_1

Přečtěte si takéTwitter se prý chystá koupit berlínský startup SoundCloud, jehož hodnota se pohybuje okolo 700 milionů dolarůTwitter se prý chystá koupit berlínský startup SoundCloud, jehož hodnota se pohybuje okolo 700 milionů dolarů

2. Investiční fond Kleiner Perkins, který se tohoto investičního kola účastnil, je shodou náhod i jedním z investorů právě berlínského SoundCloudu a dokonce před zhruba 2 roky vedl investiční kolo, ve kterém SoundCloud získal 50 milionů dolarů.

Ximalaya jinak na čínském trhu funguje od března 2013, s tím, že podle asijského blogu TechNode, aktuálně eviduje okolo 50 milionů aktivních uživatelů, kteří denně nahrají přes 10 milionů nových tracků.