Cybertruck jako vzor pro nerozbitný iPhone. Caviar nabízí za 100 tisíc Cyberphone inspirovaný Teslou

caviar-office

Foto: Caviar

Nový luxusní Caviar Cyberphone

0Zobrazit komentáře

Jak to tak vypadá, Tesla začíná udávat zcela nový designový trend, ve kterém se propojují ostré hrany a absolutní nezničitelnost. Designový jazyk Cybertrucku se začínají učit i další společnosti, mezi kterými nechybí výrobce prémiových telefonů Caviar. Ten chce zákazníky oslovit luxusním hranatým Cyberphonem.

Když Tesla na podzim minulého roku představila svůj nový Cybertruck, tedy elektrický pick-up, který chce zavařit Fordu a jeho F-Series, všichni užasle zírali na to, co přijelo na podium. Žádné oblé linie a agresivně tvarovaná maska, žádné uhlazené kontury, ani tvarování ve jménu aerodynamiky. Tesla představila automobil s neuvěřitelně sofistikovanou technikou a mimořádnými jízdními parametry, které jsou zabaleny do karoserie více připomínající letmo pomačkaný alobal než hypermoderní pick-up 21. století.

tesla-cybertruck1

Foto: Tesla

Tesla Cybertruck

U Cybertrucku je těžké jasně definovat, zda je víc retro, nebo futuro. Jak Tesla přiznala, původním záměrem byl trochu jiný design, ale protože je vůz vyroben z extrémně odolných materiálů, které se těžko tvarují, nakonec zvítězily jasné plochy a přímé linie. A světe div se, Tesle tento neotřelý designový krok vychází.

Rezervace se ihned po odhalení vozů jen hrnuly a Tesla dokázala zužitkovat i ne příliš přesvědčivou prezentaci odolnosti komponent vozu. Cybertruck se tak stal doslova přes noc hvězdou automobilového průmyslu a na jeho slávě se rozhodly přiživit i další společnosti.

Luxus v kostce

Jednou z nich je výrobce telefonů Caviar, který je znám pro své přestavby nejnovějších modelů telefonů společnosti Apple na naprosto jedinečné, extrémně luxusní a také velice drahé exempláře. V jeho nabídce nechybí telefony kombinující zlato a diamanty, jejichž cena převyšuje částku 100 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 2,3 milionu korun), což je i na zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku pořádně vysoká částka.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Pro svůj nejnovější projekt si Caviar vyhlédl právě design zmiňovaného Cybertrucku, který se pokusil aplikovat na modely telefonů iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max a výsledek je skutečně spektakulární.

Cyberphone, jak Caviar svou novinku pojmenoval, zabalil standardní techniku od Applu do zcela přepracovaného těla z broušeného titanu plného nejrůznějších prořezů, záhybů a prohlubní v ostře daných liniích. Přední displej je dokonce chráněn sklopným krytem, který má evokovat zadní korbu vozu Cybertruck, a který lze využít nejen jako ochranu displeje, ale i coby stojan celého mobilního telefonu.

caviar-cyberphone8

Foto: Caviar

Caviar nikterak nezastírá, že se design telefonu inspiroval u pick-upu od Tesly

Nerozbitná záležitost

Extrémní tělo telefonu by mělo zaručovat jeho absolutní nezničitelnost a špičkovou ochranu veškeré techniky uvnitř. Sám Caviar svou novinku popisuje takto:

„Titanové tělo chrání smartphone po celém obvodu před jakýmkoli vnějším mechanickým nárazem. Zadní kryt, boky, a dokonce i obrazovka jsou skryty pod kovovými deskami. Přitom celková ochrana těla nijak nenarušuje, ale dokonce navyšuje funkčnost smartphonu.“

caviar-cyberphone6

Foto: Caviar

Kryt telefonu funguje i jako jeho podstavec

Model 11 Pro i 11 Pro Max jsou nabízeny ve třech variantách podle velikosti vnitřního uložiště telefonu, tedy 64, 256 a 512 GB. Cybernovinka není zdobena žádnými patrnými detaily z diamantů či drahých kovů, a proto cenovka za 64 GB verzi modelu 11 Pro lehce převyšuje částku 5 200 dolarů, tedy přibližně 120 tisíc korun.

V případě zájmu o výkonnější verzi si budete muset připlatit nějaký ten dolar navíc. Zároveň je nutné počítat s tím, že Caviar chce nabídnout pouze 99 kusů tohoto speciálního zařízení. Takže pokud jste právě objevili iPhone vašich snů, měli byste si s nákupem pospíšit.

caviar-cyberphone7

Foto: Caviar

Kryt displeje telefonu

caviar-cyberphone3

Foto: Caviar

Caviar Cyberphone s designem Tesla Cybertruck

caviar-cyberphone1

Foto: Caviar

Zařízení nabízí prvotřídní techniku značky Apple

Pokerový mistr Martin Kabrhel zakládá esportový tým. Vloží do něj desítky milionů a spoléhat bude i na datovou analytiku

Jiří SvobodaJiří Svoboda

entropiq1-min

Foto: Entropiq

Tým Entropiq pro hru PUBG

0Zobrazit komentáře

Česká scéna profesionálního hraní videoher získává postupně světové parametry a tak se také v tuzemsku častěji objevují projekty, které mají v oblasti esportů globální ambice. Jedním z nich je nová organizace Entropiq, za kterou stojí profesionální pokerový hráč Martin Kabrhel.

Sedmatřicetiletý Kabrhel patří do světové pokerové špičky a dle finančních výher je nejlepším českým hráčem vůbec. Dařilo se mu zejména v roce 2018, kdy na turnaji v Rozvadově získal v přepočtu 68 milionů korun.

Ve světovém poháru vyhrál celkem dvakrát, a protože je hlavně matematik, založil i analytickou firmu Ematiq. Ta se soustředí na implementaci složité matematiky a dat do sázení na esportová utkání. Sám Kabrhel tvrdí, že žádné množství selského rozumu nepřekoná rychlý výpočet.

entropiq2

Foto: Entropiq

Martin Kabrhel (vlevo) a hráči podepisující smlouvy s týmem Entropiq

Kabrhel věří, že esporty se jednou dostanou na olympiádu a tak vidí v tomto odvětví velkou příležitost „Esporty jsou dnes šestým až sedmým sportem z hlediska objemu sázek, do tří let mohou být klidně na druhém místě,“ vysvětluje pokerový mistr.

Díky znalosti trhu tak bylo založení vlastního esportového týmu další logický krok. Na první rok do něj Kabrhel investuje desítky milionů korun, zároveň ale přiznává, že je možné, že se peněz kvůli velkému růstu celého odvětví proinvestuje ještě více. „Nemáme to naprosto pevně ohraničené (…) ale rozhodně nechceme peníze zbytečně házet do kamen,“ říká Kabrhel.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Kabrhel se spojil i s Ondřejem Drebotou, který se posledních deset let staral o rozvoj online pokeru ve střední a východní Evropě a v Entropiqu zastává funkci výkonného ředitele.

 „Za posledních několik let se profesionální hraní her posunulo na neuvěřitelnou úroveň, kde ti nejlepší bojují před zaplněnými halami o miliony dolarů. Jsem rád, že ve spolupráci s Ematiqem můžeme našim hráčům poskytnout i služby profesionální datové analýzy,“ uvedl Drebota.

Česká herní špička

Entropiq má od nynějška tým pro hry PUBG, FIFA, Hearthstone a brzy přibude i tým pro DoTa 2. Právě reprezentant Entropiqu v Hearthstone, Oldřich „Faeli“ Mahdal, je už teď v americkém Texasu, kde se chystá na mezinárodní turnaj a může vyhrát až půl milionů dolarů. Ostatně, na světové turnaje se chce Entropiq soustředit především.

Mezi hráči také nejsou žádní zelenáči. Mahdal je úřadující mistr ČR v Hearthstone a stejný titul drží i tým PUBG ve složení Dominik „Hawki“ Gryga, Vojtěch „Double“ Ptáček, Filip „RedgieBeardo“ Tutko a Luboš „Kejdoran“ Mráček. Ve FIFĚ je doplní Štěpán „RIIJK“ Sobocki a Patrik „Huhnak“ Hornák. První zmiňovaný mimo jiné hájil i barvy pražské Slávie.

O velikosti  projektu svědčí také fakt, že celý realizační tým mimo hráčů čítá 25 lidí. Sám Martin Kabrhel se věnuje datové analytice, v týmu jsou ale i reportéři, trenéři, technici či mentální kouč.

Součástí angažmá bude i kompletní zázemí a tak si již brzy budou moci hráči Entropiqu užívat velký hub pro své potřeby, jako je to běžné například ve velkých herních týmech v zahraničí.

entropiq3

Úřadující mistr ČR v Hearthstone Oldřich „Faeli“ Mahdal nově hájí barvy Entropiq

„Rádi bychom měli všechny naše hráče co nejdříve ve fázi, aby se mohli plně soustředit na zlepšování svých výkonů. K tomu by měli dopomoct i zahraniční trenéři a proto právě dolaďujeme jednu velmi zajímavou spolupráci s trenérem z Kanady. Ten by měl s týmem začít fungovat již od příštího týdne,“ říká Drebota.

Podobně ambiciózní projekt podpořil před časem také podnikatel Petr Andrýsek, původně zakladatel agentury Socialsharks. Několik milionů korun investoval do týmu Brute, který soutěží zejména v Counter-Strike: Global Offensive a chce s ním dobýt zejména evropskou scénu. I tým Brute si nově bude moci užívat komplexního realizačního týmu, který čítá i psychologa nebo fitness trenéra.